Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
03 Nisan 2019 ( 73 izlenme )
Reklamlar

İtiraz edilen birçok ilçede sayım sonuçlandı! AKP'ye büyük şok


YSK'nın kararıyla İstanbul ilçelerindeki geçersiz oyların sayımı devam ediyor. Tamamlanan ilçelerden yeni sonuçları açıklayan CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat Ekrem İmamoğlu'nun bir çok ilçede oyunun arttığını açıkladı.


CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat AKP'nin itiraz ettiği İstanbul ilçelerinde sayılan bütün sandıklardaki yeni sonucçları açıkladı.

Karabat'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

"Ümraniye'de sayımına karar verilen 1424 sandığın 620'si sayıldı. Buna göre AKP'nin oyu 167 artarken CHP'nin oyu 42 artti. "

"Bağcılar'da itiraz edilip sayılan 50 sandıkta herhangi bir değişiklik olmadı."

Kartal'da yeniden sayılan 28 sandıkta CHP oyları 13 artarken, AKP'ye fazladan yazılan 30 oy silindi. Böylece Kartal'da 43 oy @ekrem_imamoglu 'nun lehine değişmiş oldu!!

"Başakşehir'de AKP'nin itirazı üzerine sayılan 95 sandıkta AKP oyları 10 adet artarken,CHP oyları 8 arttı..."

"Bayrampaşa'da 295 sandığın yeniden sayılmasına karar verildi. İlk elde sayılan 4 sandikta AKP oyları 4 CHP oyları ise 2 arttı" 

"Çekmeköy'de oyların tümü sayılıyor Sayılan 20 sandıkta CHP oyları 2 adet artarken AKP oylarında değişiklik olmadı"

"AKP'nin itirazları üzerine yeniden sayılan sandıklarda CHP oyunu arttırıyor. Kimi ilçelerde oy değişimleri dikkate alınmayacak kadar az. Başakşehirde tekrar sayılan 70 sandıkta CHP'nin oyu 4 adet atarken AKP oyu 7 arttı"

"Sandıklar yeniden sayıldıkça CHP'nin oyu artıyor. Beykoz'da yeniden sayılan 60 sandıkta CHP'nin oyu 5 adet artarken AKP'nin oyu 2 arttı. "

"AKP'nin itiraz ettiği bircok ilçe ve sandıkta Başkan @ekrem_imamoglu‘nun oyları arttı. AKP'nin itirazları üzerine Şile ilçesinde bütün sandıklar yeniden sayıldı. Tamamı sayılan 115 sandıkta CHP'nin oyu 8 adet arttı.AKP'nin oyu ise değişmedi"

"Tekrar sayılan sandık sonuçları AKP itirazlarının ne kadar içi boş olduğunu gösteriyor. Bu gecikme en çok 16 milyon İstanbullu'ya saygısızlıktır."

Kartal'da yeniden sayılan 28 sandıkta AKP'nin oyu 10 adet arttı


✔️Ümraniye'de sayımına karar verilen 1424 sandığın 620'si sayıldı. ✔️Buna göre AKP'nin oyu 167 artarken CHP'nin oyu 42 artti. ❌Bağcılar'da itiraz edilip sayılan 50 sandıkta herhangi bir değişiklik olmadı.


✅Kartal'da yeniden sayılan 28 sandıkta ✅CHP oyları 13 artarken, ✅AKP'ye fazladan yazılan 30 oy silindi. ✅Böylece Kartal'da 43 oy 'nun lehine değişmiş oldu!!

✅✅Başakşehir'de AKP'nin itirazı üzerine sayılan 95 sandıkta AKP oyları 10 adet artarken,CHP oyları 8 arttı...

📌Bayrampaşa'da 295 sandığın yeniden sayılmasına karar verildi. İlk elde sayılan 4 sandikta AKP oyları 4 CHP oyları ise 2 arttı 📌Çekmeköy'de oyların tümü sayılıyor Sayılan 20 sandıkta CHP oyları 2 adet artarken AKP oylarında değişiklik olmadı

❗️Sandıklar yeniden sayıldıkça CHP'nin oyu artıyor. ❗️Beykoz'da yeniden sayılan 60 sandıkta CHP'nin oyu 5 adet artarken AKP'nin oyu 2 arttı.

‼️AKP'nin itiraz ettiği bircok ilçe ve sandıkta Başkan ‘nun oyları arttı ‼️AKP'nin itirazları üzerine Şile ilçesinde bütün sandıklar yeniden sayıldı ‼️Tamamı sayılan 115 sandıkta CHP'nin oyu 8 adet arttı.AKPnin oyu ise değişmedi

✅✅ Kâğıthane İlçe Seçim Kurulu AKP'nin tekrar sayım talebini reddetti.

📌📌Tekrar sayılan sandık sonuçları AKP itirazlarının ne kadar içi boş olduğunu gösteriyor. Bu gecikme en çok 16 milyon İstanbullu'ya saygısızlıktır. 📌Kartal'da yeniden sayılan 28 sandıkta AKP'nin oyu 10 adet arttı.


AKP, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun önde bitirdiği büyükşehir yarışına itirazlarını sürdürüyor. Son olarak CHP'nin hukuksuz olduğu gerekçesiyle başvurduğu İstanbul İl Seçim Kurulu'nun 7 ilçe için verdiği tedbir kararı dün gece olağanüstü toplanan YSK tarafından durduruldu.

Bu karar ile Şile, Bayrampaşa, Ataşehir, Ümraniye, Beykoz, Fatih ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde başlatılan yeniden sayım işlemi yapılması kararı alındı bunlardan bazıları sonuçlandı.

YSK'nın verilerine göre saat 11.15 itibarıyla Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında 21 bin 464 oy fark bulunuyor.

Fatih'te 7618 oy geçersiz oy bulunuyor. Fatih'te oyların yeniden sayılıp sayılmayacğına il seçim kurulu karar verecek.

Beykoz Seçim Kurulu, pazar günü yapılan yerel seçimlerde geçersiz sayılan 5 bin 352 geçersiz oyun yeniden sayımına başladı.

Sayım, Beykoz İlçe Seçim Kurulu'nun bulunduğu Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapılıyor. Sayım nedeni ile partililerden çok sayıda milletvekilinin İlçe Seçim Kurulu'na gelerek sayımda hazır bulundukları öğrenildi 

Okulun giriş ve çıkışlarını kontrol altına alan polis, sadece öğrenci, öğretmen ve görevli personelin okula giriş ve çıkışlarına izin veriyor. Sabah saatlerinde başlayan sayım sürüyor.

https://halktv.com.tr/yerel-secim-2019/itiraz-edilen-bircok-ilcede-sayim-sonuclandi-akpye-buyuk-so-389372h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kapatılan Eskişehir Stadı Meclis’e taşındı! "Kim, nasıl kabul etti açıklayın!" Durmak Yok ‘Kayıp Kaçak’ Soygununa Devam! Finans Merkezi’nde ihale yeniden yandaşlara verilince fatura ikiye katlandı! Dudak uçuklatan maliyet! ‘FETÖ’nün bir numaralı ayağı Saray’da’ demişti! Kemal Kılıçdaroğlu’na fezleke