Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
18 Mart 2018 ( 53 izlenme )
Reklamlar

İTÜ'deki Ak Gençlik etkinliğine rektör de katıldı!

İTÜ'de muhalif siyasi çalışmalar yasaklanırken, 'ÜniAk' adlı Üniversiteli Ak Gençlik oluşumu, okulun en büyük etkinlik alanlarından Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığıyla birlikte ortak bir etkinlik düzenledi. Sol, sosyalist, ilerici faaliyetleri bastıran Rektör, Ak Gençlik'in etkinliğine katıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) herhangi bir kulüp etkinlik düzenlemek istediğinde izin ve salon almak için birçok bürokratik aşamadan geçerken, içeriği siyasi bulunursa engellemelerle karşı karşıya kalıyor. Buna rağmen AKP'nin gençlik örgütü olduğu açık olan ÜniAk adlı oluşum, Kulüpler Birliği'nden onaylı bir şekilde İTÜ'nün en büyük etkinlik alanlarından SDKM'de etkinlik düzenledi.

Etkinliğe üniversite yönetimi ve rektör Mehmet Karaca'nın katılması dikkat çekti. 

İTÜ'de herhangi bir siyasi metnin dağıtılması veya etkinlik yapılması, soruşturma ve tehditlerle engellenmeye çalışılırken; söz konusu AKP etkinliği olduğunda üniversite kapıları sonuna kadar açıldı. 

Daha önce İTÜ'de Evrim Sempozyumu afişlerine izin vermeyen, Taşkışla Sahnesi'ne engellemeler getiren, kültürel ve bilimsel alanda baskı mekanizmasını işletmeye devam eden İTÜ yönetimi, AKP'nin örtülü etkinliğine ev sahipliği yaptı.

ULAŞTIRMA BAKANI KONUŞTU

SDKM'de yapılan "Ulaşımda Erişimde Türkiye" etkinliğinde konuşan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, ulaşımda büyük projelerle çığır açtıklarını ileri sürdü. Arslan ayrıca Afrin operasyonuyla dünyaya meydan okunduğunu da iddia etti. 

http://haber.sol.org.tr/toplum/itude-ak-genclik-etkinligi-rektor-de-katildi-231947

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yandaş anketçiden 'Hayır' itirafı ! CHP'den Atatürk teklifi İğneden ipliğe zam yağacak! Saray’a 60 TIR çiçek!