Home
26 Şubat 2024 ( 6 izlenme )
Reklamlar

İYİ Parti'den istifa eden Cem Karakeçili: "Masadan kalkılmasaydı seçimi Kılıçdaroğlu kazanırdı"


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili sosyal medyadan yaptığı paylaşımla partiden istifa ettiğini duyurdu. Karakeçili, "Doğru zamanda yanlış işler, yanlış zamanda doğru işler yapılmaya başlandı" açıklamasında bulundu.İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili, bu sabah istifa etti. Karakeçili, istifanın perde arkasını KRT'de açıkladı.

"Belli bir süredir kafamda oluşturmuş olduğum noktaya geldim. Doğru zamanda yanlış işler, yanlış zamanda doğru işler yapılmaya başlandı. Seçime iki ay kala Kılıçdaroğlu'na 'Ben sizinle yol yürüyemem' diyemezsiniz, yanlış nota budur. Çünkü bütün Türkiye gözünüzün içine bakıyor. Ben masadan kalkmama taraftarı olan bir insandım.


Masadan kalkılmasaydı o seçim Kılıçdaroğlu tarafından ya ilk turda kazanılırdı, ya da Kılıçdaroğlu yüzde 49 oy alırdı. O masadan kalkmamız, kendi içimizde 5 puan kaybetmemize yol açtı. Masaya tekrar oturmasaydık en az yüzde 15 oy alırdık. Bize orada liderlik etmeliydi, Akşener'e bu yakışırdı. Ya o masadan kalkmayacaktı, ya da kalktıysa geri oturmayacaktı.

Bu ülkenin bir tane daha MHP'ye ihtiyacı yok. Her partide dedikodu olur, siz dedikodulara cevap veremezsiniz.

O masadan 8 ay önce kalksaydınız sorun yoktu. Masadan kalkma süreci Meclis aritmetiğini de değiştirmiş oldu. Büyük bir liderlik bekledim. Benim partiden uzaklaşma sürecim de orada başladı"

KRT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çiftçi zarar edince Bakanı işaret edip AKP'den istifa etti! "Hakkımızı savunmadı" Van’da toplu ulaşıma 20 günde ikinci zam! Sunay Akın, Akbelen'de açtı ağzını yumdu gözünü! "Birileri daha çok zengin olacak, toklar daha çok yiyecek diye, tokları doyurmak için bizim geleceğimizi karartıyor" Lüks araçları İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülünce, Dilan Polat'ın "Engin arabamı götürüyorlar" sözleri yeniden gündem oldu