Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
06 Haziran 2018 ( 420 izlenme )
Reklamlar

İyi Parti 'Erdoğan'ın masasındaki anket'i açıkladı

İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray anket sonuçlarına tepki gösterdi. Çıray anket şirketlerinin manipülasyon yaptığını, Meral Akşener ve İyi Parti'nin oylarını düşük gösterdiğini iddia etti. Çıray AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın masasındaki anketi de açıkladı


İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çırayşo açıklamayı yaptı:

“Sayın Erdoğan'ın tek amacı, seçimi iki aday arasında geçiyormuş gibi göstererek fiili bir çatı adayı modeli yaratmaktır. Bunu önce çatı adayı olarak Abdullah Gül'ü ortaya sürerek yapmak istediler. Meral Akşenerdirenip de başaramayınca bunu yandaş medya aracılığıyla ile aday sayısını iki göstererek (son anketmanipülasyonlarının da amacı budur) yapmaya çalışıyor. Yani ikinci Ekmelettin vak'ası peşindeler. Maalesef basınımızın özgür kalan çok küçük kısmı da cumhurbaşkanının bu oyun planına gelmeye başladılar. Bunu Türk milleti adına üzücü ve tehlikeli buluyorum.”

“ERDOĞAN’IN ANKETİ” İDDİASI

Aytun Çıray ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasında olduğunu ileri sürdüğü anketten oy oranlarını da paylaştı. Çıray’ın Saray kaynaklarından edindiği iddiaya göre; Erdoğan’ın yaptırdığı son anketteki oy oranları şöyle:

“Recep Tayyip Erdoğan: Yüzde 42

Meral Akşener: Yüzde 22,7

Muharrem İnce: Yüzde 22,4

Selahattin Demirtaş: Yüzde 11

Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek: Yüzde 1,9”

http://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/iyi-parti-erdogan-in-masasindaki-anket-i-acikladi-h96255.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cerrahpaşa Acil çalışanları: Böyle giderse çalışacak halimiz kalmayacak Emniyete ‘Menzilsiz’ girilmiyor Bir dev şirket daha konkordato ilan etti! Aylık maaşı 30 bini geçti! Bizim paramızla ödenmese gözümüz yok!