Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
23 Haziran 2020 ( 22 izlenme )
Reklamlar

Kaftancıoğlu'nun avukatı Ergün Özer: Talimatla yapılan yargılama süreci olduğu için karara şaşırmadık


5 ayrı suçlamayla 9 yıl 8 ay 20 gün hapse mahkum edilen Canan Kaftancıoğlu'nun cezası onandı. Avukat Ergün Özer, kararı değerlendirdi.


Özer, "Gerekçeli karar tebliğ edildikten sonra 15 gün içerisinde temyiz edeceğiz. Ben bu kararın Yargıtay'dan bozulacağını düşünüyorum. Hiçbir gerekçe gösterilmeden, ayrıntıya girilmeden, bin tane usulsüzlük, bin tane kanunsuz gerekçesiz karar oluşturuldu. Yargıtay'ın bu kararı esastan bozacağına inanıyorum ben. Oradan da bir şey çıkarsa AİHM'e karar gidecek bu dosya. 

Canan Kaftancıoğlu bu karara şaşırmadı. Buradaki mahkeme de onun devamında istinaftaki dairenin böyle bir karar verebileceğini tahmin ediyorduk. Biraz önce konuştuk kendisiyle onun herhalde bir basın açıklaması yapması olasıdır. 

Temyiz için 15 günlük bir süre var. Yargıtay'a temyiz başvurusunu yapacağız. Biz başından zaten bu yargılama süreci o kadar usulsüzlüklerle dolu, gerekçesiz bir karar verildi ki, bu talimatla yapılan yargılama süreci olduğu için şaşırmadık tabii ki." ifadelerini kullandı.

https://www.gercekgundem.com/guncel/191302/kaftancioglunun-avukati-ergun-ozer-talimatla-yapilan-yargilama-sureci-oldugu-icin-karara-sasirmadik

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son bir yılda yüzde 33 arttı, Bakan Dönmez elektrik faturalarını böyle savundu! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 250 bin liralık dava Verilerin gizlendiği ortaya çıkmıştı: AKP'li belediye vefat bilgi sistemini kapattı! FETÖ GİTTİ, ENSAR GELDİ! Sınavda kopya rezaleti!