Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
23 Şubat 2018 ( 101 izlenme )
Reklamlar

Kamu çalışanlarına “mesai arası Kur'an kursu!”

Diyanet, “Mesai arası Kur’an molası” sloganıyla başlatacağı projede, kamu çalışanlarına öğlen tatili arasında yarım saatlik Kuran kursu verecek. Muğla’nın Seydikemer İlçesi’nde başlatılan proje kapsamında da esnafa Kuran dersi veriyor

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın toplumsal yaşamın tümünü dinselleştiren uygulamalarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor.
Diyanet İşleri Başkanlığı, kamu çalışanlarının, “Öğlen arasında Kuran öğrenmek istiyoruz” talebinde bulunduğu gerekçesiyle bir proje başlatıyor. Nisan ayında uygulanmaya başlanması planlanan proje kapsamında, kamu personeline öğlen tatilinde yarım saat süreyle Kuran kursu verilecek. Yemek arasında Müftülüğün belirlediği kurslara gelen memurları kapsayacağı bildirilen projenin sloganı “Çorba bizden, eğitim sizden” olarak belirlendi.

Gezici Kuran kursu
Muğla’nın Seydikemer İlçesi’nde başlatılan “Çağırın Gelelim Kur’an Öğretelim” projesi kapsamında da din görevlileri, ilçedeki iş yerlerini ziyaret ederek esnafa Kuran dersi vermeye başladı. Seydikemer Müftülüğü eliyle yürütülen projenin gerekçesi, “Esnaf yoğun mesaisi nedeniyle Kur’an-ı Kerim öğrenmeye gelemiyor” diye açıklandı. Benzer bir projenin devlet memurları için de planlandığı ortaya çıktı.

‘Onlar gelmeyince biz gidelim dedik’
Projeyi, “Onlar bize gelmeyince, biz onlara gidelim dedik” sözleriyle savunan Seydikemer Müftüsü Zekeriya Bülbül, “Vatandaşla sohbetlerim sırasında bazılarının Kur’an-ı Kerim okumayı bilmediklerini ve kurslara iş yoğunluğu nedeniyle gidemediklerini öğrendim” diye konuştu. Bülbül’ün, Müftülüğün internet sitesinde yer alan açıklamalarında, “Onlar gelemediği için hocalarımızı onların ayağına yolladık” ifadelerine yer verildi. İlçedeki bütün cadde ve sokaklara projenin duyurusunu içeren broşürler

https://www.birgun.net/haber-detay/kamu-calisanlarina-mesai-arasi-kuran-kursu-205488.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP lideri, Erdoğan'a meydan okudu: Gel erken seçim yapalım Şehidin baba evini soyup kaçtılar! AKP’li vekilden CHP’ye hakaret! "Koli basili kafalılar" Yunanistan’dan tehditkâr çıkış! Türkiye kırmızı çizgimize basmaya yaklaştı!