Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
25 Mayıs 2020 ( 32 izlenme )

'Kamuoyu tepkisi' diye suç yarattılar!


CHP'li Banu Özdemir’in tutuklanma gerekçesi “kamuoyu tepkisi” olarak gösterildiği ortaya çıktı.


İzmir’deki camilerden Çav Bella çalındığını sosyal medya hesabında paylaştığı için troll hesapların saldırısına uğrayan CHP üyesi ve eski İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir tutuklandı.

Tutuklanma tutanağında, “toplum/kamuoyu nezdinde önemli ölçüde tepkilere neden olduğu, bu durumun kamu düzneliği ve güvenliği açısından yakın bir tehlike oluşturduğu” ifadeleri kullanılarak Özdemir’in tutuklanması talep edildi.

 

İlk kez bir kararda “toplum/kamuoyu tepkisi”

Avukat Aslı Kazan, tutuklanma tutanağını paylaşarak, “Banu Özdemir’in tutuklama tutanağına baktığımızda Cumhurbaşkanının açıklamasının ilk kez bir kararda “toplum/kamuoyu tepkisi” adı altında tutuklamaya doğrudan dayanak yapıldığını görüyoruz. Partili Cumhurbaşkanı tepkisi toplumun tepkisinin cisimleşmiş hali olarak kabul ediliyor” dedi.

 

Banu Özdemir’in tutuklama tutanağına baktığımızda Cumhurbaşkanının açıklamasının ilk kez bir kararda “toplum/kamuoyu tepkisi” adı altında tutuklamaya doğrudan dayanak yapıldığını görüyoruz. Partili Cumhurbaşkanı tepkisi toplumun tepkisinin cisimleşmiş hali olarak kabul ediliyor.

View image on Twitter
521 people are talking about this

 

TEPKİYE RAĞMEN HİÇBİR İŞLEM YAPILMADI

Öte yandan Ülke TV ekranlarında elinde ölüm listesi olduğunu söyleyerek, “Bizim aile en az 50 kişiyi götürür” tehditleri savuran Sevda Noyan hakkında tüm tepkilere rağmen hiçbir adım atılmamış, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin bu sözlere sahip çıkmıştı.

RTÜK Başkanı Şahin, Sevda Noyan’a sahip çıktı: Çok büyütülecek bir konu değil
Ölüm listesi hazırlayan Sevda Noyan hakkında hiçbir işlem yapılmaması da büyük tepki çekmiş, Noyan iki hafta sonra ifadeye çağrılmıştı.

Dönemin AB Bakanı Egemen Bağış, “Her cuma bir ayet sallıyorum, Bakara makara” ifadelerini kullanmış, tepkiye rağmen hakkında hiçbir işlem başlatılmamıştı.

Profillerine yeşil top koyan AKP’li hesaplar Canan Kaftancıoğlu, Nevşin Mengü ve Berna Laçin’i tecavüzle tehdit etmiş ve büyük tepki çekmişti. Tehditler hakkında hiçbir işlem yapılmazken AKP’li Mahir Ünal bu hesapları savunmuştu.

https://abcgazetesi.com/kamuoyu-tepkisi-diye-suc-yarattilar-110547

Bunlar da İlginizi Çekebilir