Home
23 Ocak 2023 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Karamollaoğlu: Adayla ilgili karar 30 Ocak'ta verilmeyecek

Karamollaoğlu: Adayla ilgili karar 30 Ocak'ta verilmeyecek

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, cumhurbaşkanı adayının belirlenmesine ilişkin olarak, “Bugüne kadar yaptığımız son toplantıda yaptığımız görüşmelerde, hükümetin iktidara geleceği 30 Ocak'a kadar siyaset görüşülmeyecek. Yani 30 Ocak'ta aday açıklanmayacak." dedi.

Karamollaoğlu, Bilinçli Öğretmenler Derneği (ÖĞDER) tarafından Nevşehir'in Kozaklı İlçesi'nde düzenlenen toplantıya katıldı. Basına kapalı yapılan görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, cumhurbaşkanı adayının belirlenmesine ilişkin bir soruya da şu yanıtı verdi: "Bugüne kadar yaptığımız toplantılarda herhangi bir karar almadık. Yani adayla ilgili açıklama 30 Ocak'ta değil, önümüzdeki günlerde toplandığımızda böyle bir karar çıkarsa o zaman açıklanacak." dedi.

“Saadet Partisi'nin adaylık kriterleri nelerdir” sorusuna yanıt veren Karamollaoğlu, “Biz şu ana kadar yapılan çalışmalarda öne sürülen politikalara uyum sağlaması gerektiğini söylüyoruz. Tabii ki herkes aynı şeyi söylüyor. Büyük olasılıkla bu olacaktır.” dedi.

HDP ile ilgili bir görüşme olup olmadığı sorusuna Karamollaoğlu, "HDP ile ilgili bir görüşme hiçbir zaman gündemimizde olmadı" yanıtını verdi.

"İlk turda sonuç bekliyor musunuz" sorusuna Karamollaoğlu, "Aslında bekliyoruz. Anketlerde böyle bir ihtimal güçlü görünüyor." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İBB, metroda yürüyen merdivenlere yapılan sabotaj görüntülerini yayınlamaya devam ediyor! Kurlar coştu, Mehmet Şimşek İngilizce ve Türkçe tweet attı Cengiz Holding'e büyük kıyak: Dün 3 milyar TL bağış yaptı, bugün teşviki kaptı! Evliliği bile “gizli” başlayan İsmail Kahraman’ın bilinmeyen aile şirketi