Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
20 Ağustos 2020 ( 121 izlenme )
Reklamlar

Karayollarında kurnazlık: Sürücüler yüksek ücretli yola girsin diye tabela eksik yazılmış!


Tekirdağ’dan İstanbul’a gidiş yönünde tabelalarında kurnazlık yapıldığı ortaya çıktı. Eksik yazılan tabelalarla sürücüler yüksek ücretli olan Kuzey Marmara Otoyolu'na yönlendiriliyor.


Karayolları Genel Müdürlüğü, yola astığı tabelalarla sürücüleri yüksek ücretli olan Kuzey Marmara Otoyolu’na yönlendiriyor.

Tekirdağ’dan İstanbul yönüne giderken yüksek ücretli Kuzey Marmara Otoyolu'nu gösteren tabelalarda İstanbul yazarken, düşük ücretli O-3 otoyolu'nu gösteren tabelalarda yazmıyor.

Tekirdağ’dan İstanbul yönüne gitmek için O-3 Otoyolu ve Kuzey Marmara Otoyolu seçenekleri kullanılabiliyor.

Yüksek ücretli olan olan Kuzey Marmara Otoyolu’nu gösteren tabelalarda İstanbul yazarken, düşük ücretli olan TEM Otoyolu’na bağlantı tabelasında sadece Silivri ve Selimiye yazıyor.

TEM Otoyolu’nun da İstanbul’a ulaşmak için kullanılabileceğini belirten tabela ise, yol ayrımının olduğu kavşakta küçük bir şekilde yer alıyor.

Yapılan bu kurnazlığı ise bir sosyal medya kullanıcısının yüklediği video gözler önüne serdi.

Videoyu çeken kişi, çekilen bu görüntünün ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın danışmanı Melih Özyardımcı’nın kendisine ulaştığını ve İstanbul tabelasının yolun tam ayrıldığı kavşakta yer aldığını söylediğini belirtti.


https://www.birgun.net/haber/karayollarinda-kurnazlik-suruculer-yuksek-ucretli-yola-girsin-diye-tabela-eksik-yazilmis-312672

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bloomberg: Varlık Fonu uluslararası piyasalardan borçlanmayı planlıyor 'Allah'tan A Haber var da gözümden bir şey kaçmıyor' Müftüden Kuran kursu hocasına tecavüz! Halkın sanatçılarına baskılar devam ediyor... Levent Üzümcü'ye bir 'yasak' daha!