Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Mayıs 2020 ( 30 izlenme )
Reklamlar

Kayyum icraatı: En yakın denize 600 km uzaktaki belediyeye ‘deniz ulaştırma mühendisi’ alındı!


Batman Belediyesi kayyumu, 140 personelin yerlerini değiştirdi. Koltuk değnekleri olmadan yürüyemeyen işçi ‘süpürgeci’ olarak görevlendiren kayyum, kameramanı ise kanalizasyon görüntüleme işine verdi. Belediyeye ‘deniz ulaştırma işletme mühendisi’ de alındı


Batman Belediyesi Eş Başkanları Songül Korkmaz ve Mehmet Demir’in 23 Mart’ta görevlerinden uzaklaştırılması sonrası yerlerine atanan kayyum, 140 personelin yerini değiştirdi. Kayyum, koltuk değnekli çalışanı ‘süpürgeci’, sosyologları temizlikçi yaptı, kameramanı ise kanalizasyon görüntüleme işine verdi. En yakın denizin 600 kilometre uzağında olan ilde ‘deniz ulaştırma ve işletme mühendisi’ alımı da yapıldı.

Belediyeye bağlı Personel A.Ş.'de çalışan personellerin görev yerlerinin 14 Mayıs'ta değiştirildiği belirtilirken alınan kararın hâlâ personele tebliğ edilmediği ifade edildi.

60 YAŞ ÜSTÜ TEMİZLİĞE VERİLDİ

Edinilen bilgiye göre, belediyede sosyolog olarak görev yapan personel temizlik işine; mühendisler ise kanalizasyon onarma işine verildi.

Belediyede kameraman olarak görev yapan personel de kanalizasyon görüntülemede görevlendirilirken, özellikle 60 yaş üstü büro işçileri içinde Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne süpürgeci ve beden işçisi olarak yeni iş tanımlaması yapıldı.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde büro işçisi olarak çalışan ve koltuk değnekleri olmadan yürüyemeyen Mehmet Şirin Esmer de temizlik işine "süpürgeci" olarak verildi.

DENİZ MÜHENDİSİ ALINDI!

Yer değiştirmelerle birlikte Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi ihtiyacı olduğu gerekçesiyle Sedat Gündüz adlı kişi sözleşmeli personel olarak işe alındı.

MÜDÜRLER TEMİZLİK İŞİNE

HDP döneminde müdür olarak görev yapan personelin başta temizlik olmak üzere başka birimlere verildiği öğrenildi.

Yer değiştirme evrakında, kayyum ataması ile farklı bir devlet kurumundan gelerek belediyede kayyum yardımcılığı görevini yürüten Ali Osman Bilgili’nin imzası yer alıyor.

https://www.birgun.net/haber/kayyum-icraati-en-yakin-denize-600-km-uzaktaki-belediyeye-deniz-ulastirma-muhendisi-alindi-301952

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte kiralık araçların İstanbul’a 2019 yılı maliyeti! ‘Yetmez ama Evetçiler’ bu röportaja üzülecek…’ Kemalizm evrensel bir değerdir, tüm sorunların çözümü…’ Emeklilerin Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu! 'McKinsey ile ilgili şu soruları cevaplayın da görelim!’