Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Temmuz 2018 ( 57 izlenme )
Reklamlar

Kendi yaptıklarını yine kendileri bozdu!

Güngören’de Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Gülle’ye ait arazi için hazırlanan plan değişikliği 2017’de kabul edildi. AKP’liler, kendi kabul ettikleri plan değişikliğini yeni kararla iptal etti


Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’nin İstanbul Güngören’deki arazisine ilişkin 2017 yılında AKP’lilerce kabul edilen plan değişikliği, yine AKP’lilerce bozuldu. CHP’lilerin ret oyuna karşın AKP’li üyelerin oyları ile geçen planda, Gülle’nin arazisi, ‘sanayi alanından’, ‘turizm alanı’ kapsamına dönüştürülmüştü. İBB Meclisi’nde alınan kararla, bu plan iptal edildi.

Şehre ihanetin tekzibidir
BirGün’e konuşan eski İBB Meclisi’nin CHP’li Üyesi Hüseyin Sağ, şunları söyledi: “Eski Türkiye İhracatçılar Meclisi, kendi mülkiyetindeki bir arsaya ‘sanayi’ alanından turizm tesis alanına aldırmıştı. Biz de ‘ret’ oyu vermiştik. Daha sonra da İBB’de seçimler yapıldı ve AKP İmar Komisyonu üyelerinin tamamı değişti. Netice olarak da ilk geçen plan iptal edildi. İlk yapılan kişiye özel plan değişikliğini kabul eden AKP’li üyeler. Ancak iptal eden de AKP’li üyeler. Bu AKP siyasetinin şehre yaptığı ihanetin tekzibidir.”

‘Genelde itirazımız reddedilirdi’
CHP’li Sağ, sözlerini şöyle sonlandırdı: “İşin ilginci de bir önceki AKP İmar Komisyonu üyeleri ve Başkanı Hadi Diler de daha önce kabul ettikleri bu planı, bu sefer eski haline dönmesi için Meclis’te oy verdiler. Bu nasıl bir duruş? Nasıl bir siyaset anlayışı? Özetleyecek olursak, ‘Olmaz böyle kişiye özel bir plan değişikliği’ dediler ve meri plan şartlarına döndüler. Bu meri plan şartlarına dönülürken, CHP’lilerin plana yapmış olduğu itirazı kabul ettiler, genelde bizim itirazlarımız reddedilirdi. Acaba bu plan değişikliği yeniden Meclis’e gelecek mi, gelirse ne gibi bir karar alınacak, takipçisi olacağız.”

https://www.birgun.net/haber-detay/kendi-yaptiklarini-yine-kendileri-bozdu-222260.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adnan Oktar: Mehtilikten vazgeçtim ne olur beni bırakın Mansur Yavaş'tan yeni hamle: Halka açtı! Muharrem İnce'den tartışma yaratacak çıkış "Ulan hepiniz oradaydınız be!" Büyük Taarruz, Kurtuluş Savaşı ve Başkomutan !