Home
04 Ağustos 2022 ( 13 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu, milletvekili çıkaramadıkları kentte kendi partisini eleştirdi!

Kılıçdaroğlu, milletvekili çıkaramadıkları kentte kendi partisini eleştirdi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Erzurum'daki meclis grup toplantısında konuştu. CHP Genel Başkanı, Erzurum'da CHP'li olmadığı için partiyi eleştirdi, "Biz gelmedik, sofranıza oturmadık, çayınızı kahvenizi içmedik. Gelin, oturun ve endişelerinizi dinleyin. Erzurum halkına sarılıp vedalaşmaya geldik”

Meclis tatilinin ardından her hafta farklı bir ilde toplantıları yapma kararı alan CHP, ilk kez Erzurum'da yer aldı. Geçici işçi sözü veren Kılıçdaroğlu, partisine yönelik özeleştirilerini de dile getirdi.


"KABAHAT BİZDE, SOFRANIZA OTURMADIK"
Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, "Meclis tatilde, ülkenin sorunlarına bakalım, böyle sorun çözülmez. Bir karar verdik. Aklıma sadece bir şehir geldi, Erzurum. Tarihi, antik bir şehirdir ve bir süre bölgenin Paris'i olarak anılmıştır. Bu şehir, Kurtuluş Savaşı'nın başlangıç ​​noktasıydı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Erzurum Milletvekili idi. Erzurum tarihimizde olduğu kadar CHP tarihinde de özel bir yere sahiptir. CHP'ye sempati duymayan büyük şehirlerden biri neden tek bir milletvekili çıkaramadı? Bu soruya cevap vereyim; Suç CHP'de. Biz gelmedik. "Masanıza oturmadık, çayınızı, kahvenizi içmedik. Gelin, oturun ve endişelerinizi dinleyin. Erzurum halkına sarılıp vedalaşmaya geldik” dedi.
Kılıçdaroğlu'nun Açıklamalarından Öne Çıkanlar;

"TBMM tatile girdi ama ülkenin dertleri devam ediyor. Dertler artarak devam ediyor azalarak değil. Tarihin bizlere yüklediği bir sorumluluk var. Bu ülkenin kuruluşunda harcımız var. Bu ülkenin kuruluşunda şehitlerin kanı var, gazilerimiz, atalarımız, babalarımız var.

Biz Meclis tatile girdi, oturalım Türkiye'nin sorunlarını seyredelim böyle bir düşüncemiz yok. Karar aldık. Bir şey yapmamız lazım. Bir yerden başlamamız lazım. Nereden başlayalım? Hepimizin aklına bir tek kent geldi. Erzurum'dan başlayalım. Bir dönem bölgenin Paris'i olarak adlandırılıyordu. Bu kadim şehrimiz Milli Kurtuluş Savaşı'nın odak ve başlangıç noktasıydı. TBMM'nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Erzurum milletvekiliydi. Erzurum'un hem bizim hem CHP tarihinde özel bir yeri var. Madem bu kadar önemli acaba neden CHP'ye sempati göstermedi? Neden tek bir milletvekili bile uzun süre çıkarmadı? Bu işin sorumlusu, kabahati Erzurumlularda değil CHP'lilerde yani bizlerde. İğneyi önce kendimize batıracağız. Gelmedik, sofranıza oturmadık. Erzurumlularla helalleşmeye geldik." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Samsun’a 31 milyon liralık millet bahçesi! Emekliler ve çalışanlar dikkat! Emekliliğiniz iptal olabilir! Türkiye İşçi Partisi'nden Kılıçdaroğlu'nun çağrısına destek: "Sandıklara akın edin" Anıtkabir’de rekor üstüne rekor kırıldı