Anasayfa
19 Ekim 2020 ( 31 izlenme )
Reklamlar

Köprülere, otoyollara bütçeden ne kadar para gittiği artık öğrenilemeyecek!


Meclis’ten geçerek yasalaşan torba kanun teklifiyle bütçede fonksiyonel sınıflandırma tablosu kaldırıldı.Meclis’ten geçerek yasalaşan torba kanun teklifiyle bütçede fonksiyonel sınıflandırma tablosu kaldırıldı. Böylece iktidarın otoyolköprü ve hastane gibi büyük projelere ne kadar harcama yaptığı bundan böyle öğrenilemeyecek.

Resmi Gazete’de yayınlanarak yasalaşan “Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”a göre bütçe hazırlanma sürecinde “fonksiyonel sınıflandırma tablolarına” yer verilmeyecek. Bu da bakanlıkların bir sonraki yıl ödeneğini nerelere harcanacağının gizli kalmasına neden olacak. TBMM’ye yalnızca toplam bütçe rakamları gelecek ve oylanacak. İktidarın köprü, şehir hastanesi, yol, hizmet binası gibi yerler için müteahhitlere yaptığı ödemeler ise teklifin yasalaşması durumunda bir daha öğrenilemeyecek.


http://www.krttv.com.tr/ekonomi/koprulereotoyollarabutcedennekadarparagittigiartikogrenilemeyecekh50715.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rus çelik endüstrisi indirim talepleriyle karşı karşıya Erdoğan'a borçlanma tablosuyla faiz yanıtı: "Millet borç faizine ezdirildi" Özel Halk Otobüsleri İETT’ye geçecekti, mecliste AKP-MHP grubu izin vermedi! Erdoğan: Tank palet fabrikasının devri söz konusu değil