Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
13 Ocak 2021 ( 5 izlenme )

Koronavirüs aşısında yeni skandallar! AKP'lilere aşılama başladı mı?


CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Türkiye’de aşılamanın AKP’ye yakın kişilerde başladığını öne sürerek, bu aşılamanın Faz-3 çalışması gibi gösterildiğini ancak aslında aşılama olduğunu söyledi. Biontech aşısının kimlere yapılacağı merak edilirken Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün Biontech aşısının ilk dozunu Ekim ayında ikinci dozunu ise Kasım ayında olduğu ortaya çıktı.CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Türkiye’de aşılamanın AKP’ye yakın kişilerde başladığını öne sürerek, bu aşılamanın Faz-3 çalışması gibi gösterildiğini ancak aslında aşılama olduğunu söyledi.

Türkiye’de aşılamanın ne zaman başlayacağı sorusu belirsizliğini korurken, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir’den AKP’ye yakın kişilerin aşılandığı iddiası geldi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Emir, “Sinovac aşısının ülkemizde Faz-3 çalışması devam ediyor mu?” diye sorarak, şunları söyledi:

“Faz-3 çalışmasının kapalı götürülmesi ve sonuçlarının açıklanmamış olması gerekiyor. Hem ilk sonuçlarının Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandığını hem de aşı olan kişilerin kendi sonuçlarını açıkladığını görüyoruz. Bu nedenle Faz-3 çalışması devam ediyor mu, ediyorsa da niye bu magazin figürlerinin katılmasına ihtiyaç duyuldu. Bu bir soru işareti.”

AKP’ye yakın kişilere el altından aşı yapıldığını duyduklarını kaydeden Emir, “Aşı olan kimi ünlüler gerçekten aşı mı oluyorlar, yoksa Faz-3 çalışmasını parçası olarak mı aşı oluyorlar? Bu soruyu soruyoruz” dedi.

CHP’li Emir, Faz-3 çalışması için 13 bin gönüllü istendiğini ancak bu 13 bin sağlıkçı hedefine ulaşılamadığı ve gönüllü olarak ünlülerin tercih edildiğini ifade etti.

BİONTECH AŞISI İLE İLGİLİ FLAŞ İDDİALAR

CHP eski Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Türkiye'ye 25 bin doz Alman Biontech aşısının getirildiğini ancak aşıların nerede olduğunun bilinmediğini iddia etmişti. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü, Kasım ayında Biontech aşısının 2’nci dozunu da olduğunu sosyal medya hesabından açıkladı.

İKİ DOZU DA BİRER AY ARAYLA YAPTIRMIŞ

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre; Türkiye'ye gizlice getirildiği iddia edilen 25 bin doz Alman Biontech aşısının nerede ve kimlere uygulandığı tartışmaları yaşanırken, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü’nün ilk dozu Ekim ayında ikinci dozu ise Kasım ayında olduğu ortaya çıktı.


 
SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Hülagü sosyal medya hesabından 30 Kasım 2020'de yaptığı paylaşımda “Çocukken büyüklerimizin zoruyla aşıya götürülürdük. Covid-19 bizim bu huylarımızı da değiştirdi. 4 hafta önce ilk dozu yapılan Biontech firma aşısının 2.dozunu bugün yaptırdım. Lütfen Maske. Mesafe ve Temizlik kurallarına dikkat edelim İşin şakası ve telafisi yok” ifadelerini kullandı.

NEDEN ÇİN AŞISI OLMADI

61 yaşındaki Hülagü bir takipçisinin "Çin aşısını niye vurulmadınız" sorusuna "Yaş tutmuyor" yanıtını verdi.

Hülagü’nün bu yanıtıyla birlikte, Çin aşısının kaç yaş üstüne uygulanmayacağı merak edildi.

‘SARAY YANDAŞLARI AŞILANMAYA BAŞLANDI’

"Buradan açık bir çağrı yapıyoruz" diyen TİP Genel Başkanı Baş, "Madem Saray’da yer tutanlar aşılanıyor, o zaman sağlık hizmetlerinde de o Saray’da yer tutanlar çalışsın" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da tepki gösteren Baş şöyle devam etti: "Bakın burada Sağlık Bakanı hiçbir sınır tanımıyor. Kamu-özel iş birliğiyle yapılan hastanelerin ödemelerinde hiçbir sıkıntı yok.  Ancak aynı durum aşılamada geçerli değil. Sağlık Bakanı, 11 Aralık’ta aşılamanın başlayacağını söyledi. Bakın, insan sağlığı açısından tek bir saatin bile kıymetli olduğu bir salgın ortamında bir gün değil, bir hafta değil, tam bir ay geçti bu sözün üzerinden ve hala aşılar ülkemize gelmedi, öncelikle sağlık çalışanları olmak üzere yurttaşlarımızın aşılanmasına başlanmadı.

Ama bir de gördük ki, iktidarın sofrasından yiyenler, Saray’ın konserlerinden milyonlarca lira götürenler bir bir aşılanıyor, aşılandığı yetmezmiş gibi bir de utanmadan bunun fotoğraflarını paylaşıyorlar. Bu tablo, azıcık ar sahibi herhangi bir yönetici için istifa sebebi olmalıyken, Sağlık Bakanı pişkin pişkin görevine devam ediyor.

Binlerce sağlık emekçisi COVİD-19 hastalarıyla iç içe çalışmak durumundayken, yüzlerce sağlık emekçisi salgın sırasında hayatını kaybetmişken, bir Saray şarkıcısının aşılanması utançtır, arsızlıktır

Buradan açık bir çağrı yapıyoruz: Madem Saray’da yer tutanlar aşılanıyor, o zaman sağlık hizmetlerinde de o Saray’da yer tutanlar çalışsın."


http://www.krttv.com.tr/gundem/koronavirus-asisinda-yeni-skandallar-h60819.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir