Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Ağustos 2019 ( 47 izlenme )
Reklamlar

Külliye yetmedi, bir de butik oteller yapılacak


AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin yanına butik oteller yapılacağını belirterek oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu Okçular Vakfı’nı övdü.


AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis’in Ahlat ilçesinde vatandaşlara seslendi. Ahlat’ta kurulacak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin yanına butik otellerin yapılacağını belirten Erdoğan, ğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu Okçular Vakfı’nı övdü. Erdoğan, “Ata sporlarımızı insanımıza tanıtacak birçok proje yaptık, özellikle Okçular Vakfı çok kıymetli çalışmalar yapıyor” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Malazgirt zaferinin ülkemiz ve milletimiz için kutlu ve mübarek olmasını diliyorum. Demiri demirle dövenlerin, Anadolu'yu aşkla yoğuranların destanına şahitlik etmek için bir kez daha Ahlat'tayız. Mevlam bizleri son nefesimize kadar şehitlerimizin kutlu yolundan ayırmasın. 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Haluk Dursun hocamıza da rahmet diliyorum. Haluk Dursun hoca hep 'Ahlat'ı görmeden tarihi anlayamazsınız' derdi. Rahmetli Haluk Dursun hoca bize Dicle'nin kuzularını çakallara kaptırtmama vazifesi verdi. Kaptırtmayacağız. 

Evlatlarımıza tarih şuuru kazandırma konusunda hala büyük eksikliklerimiz var. Gençler Ahlat'ı, Malazgirt'i yeterince tanımıyor. Malazgirt'i, Ahlat'ı görmeden Türkiye'yi tanıyorum demeyin. Burası Anadolu'nun kapısı, Türkiye'nin tapusudur.

Ahlat'ta 10 dönüm arazi üzerine 1071 metrekare oturma alanına sahip bir Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kuruyoruz. Birileri rahatsız olsa, engellemeye çalışsa da bu otağı ilçemize kazandıracağız. Ahlat'ta külliyenin yanına butik birkaç otel de yapacağız. 

Tarihi şehirlerimize nasıl sahip çıkıyorsak ata sporlarımıza da öyle sahip çıkacağız. Ata sporlarımızı insanımıza tanıtacak birçok proje yaptık, özellikle Okçular Vakfı çok kıymetli çalışmalar yapıyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan dünya göçebe oyunlarının ev sahibi Türkiye olacaktır. Böylece Türk dünyasından kardeşlerimizle bir araya gelme imkanı bulacağız. Okçular Vakfımız gerçekten güzel bir çalışma ortaya koydu.”

https://www.yurtgazetesi.com.tr/politika/kulliye-yetmedi-bir-de-butik-oteller-yapilacak-h138095.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP seçmeni 'Erdoğan'ı sürekli başkaları kandırıyordu, bu sefer biz kandırdık !' Bir ay önce açılan adliyenin tavanı çöktü! ABD menşeli Foreign Policy: Çin, 30 CIA ajanını infaz etti AKP’li belediye 746 bin TL’ye koşu düzenledi! Kenya ve Etiyopya’dan sporcu getirildi