Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
25 Kasım 2017 ( 120 izlenme )
Reklamlar

Kutlu Doğum Haftası’nın tarihi bir kez daha değişiyor!

Başbakan Yardımcısı ve Hükumet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Mevlid-i Nebi Haftası’nın (Kutlu Doğum Haftası) artık Hicri Takvime göre kutlanacağını açıkladı.

KUTLU DOĞUM HAFTASI GİTTİ, MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI GELDİ

Kutlu Doğum Haftası olarak bilinen Mevlid-i Nebi Haftası kutlamalarını sabit bir tarihe alan Hükumet bu kararında değişikliğe gitti. Buna göre Kutlu Doğum Haftası, artık Miladi değil, Hicri Takvime göre kutlanacak. Kutlu Doğum Haftası, 14 Nisan ile 20 Nisan arasında sabitlenmişti.

2018’DEN İTİBAREN

Hükumet Sözcüsü Bozdağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aldığı yeni bir kararla, Peygamber Efendimizin doğduğu, dünyamızı ve alemleri şereflendirdiği günün içinde yer aldığı hafta, ‘Mevlid-i Nebi Haftası’ adıyla Miladi Takvime göre değil, Hicri Takvime göre kutlanacaktır. Önümüzdeki hafta bu konudaki yönetmelik değişikliği yayınlanacak ve 2018’den itibaren de Hicri Takvime göre Peygamber Efendimizin dünyayı şereflendirdiği hafta, ‘Mevlid-i Nebi Haftası’ adıyla kutlanmaya başlanacaktır.” dedi.

http://halktv.com.tr/kutlu-dogum-haftasinin-tarihi-degisiyor-253617

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

“Oyumu Tayyip’e Attım” AKP Erbakan'ın temelini attığı fabrikaları da satıyor! Hüsnü Mahalli'den bomba açıklama... Suriye Ordusu ile Türk Ordusu Afrin'de karşı karşıya mı gelecek? CHP'li Aksünger'den AKP'yi korkutacak iddia: Hakan Atilla da anlaşma yoluna gidebilir