Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
09 Haziran 2020 ( 9 izlenme )
Reklamlar

KYK borcunu ödeyemeyen 280 bin öğrenciye haciz geldi!


AKP ve MHP'nin İYİ Parti'nin "Ödenemeyen KYK borçları düzenlensin" teklifini reddetmesinin ardından, Gelecek Partisi 280 bin öğrenciye haciz geldiğini açıkladı.


AKP ve MHP, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın "Ödenemeyen KYK borçları düzenlensin" konulu araştırma önergesini reddetmişti.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre Gelecek Partisi Gençlik ve Spor İzleme Kurulu Başkanlığı, öğrenim kredisi borcunu ödeyemeyen 280 bin öğrenciye haciz uygulandığını açıkladı. KYK Yurt Müdürlükleri'nin yaz okulu, staj ve KPSS benzeri kurslar için yaz döneminde yurtlarda kalınmayacağı kararı da eleştirilerek şöyle denildi:“Türkiye'de 5 milyon kişinin ‘Öğrenim Kredisi' borcu var. 280 bin öğrenciye borcunu ödeyemediği için haciz uygulandı.

KYK Yurt Müdürlükleri'nin yaz okulu, staj ve KPSS benzeri kurslar için yaz döneminde yurtlarda kalınmayacağı kararı da eleştirilerek şöyle denildi:“Türkiye'de 5 milyon kişinin ‘Öğrenim Kredisi' borcu var. 280 bin öğrenciye borcunu ödeyemediği için haciz uygulandı. 

Yüksek oranlı aylık gecikme faizleri uygulanıyor. İşsizlik oranının her geçen gün arttığı bu ortamda hacizler durdurulmalı, işleyen faizler sıfırlanmalı ve taksitler revize edilmelidir. 

Özel yurtlar virüs sürecinde yurtta kalmadıkları halde öğrencilerimizden ücret aldı. Öğrencilerin hak ve hukuku gözetilmelidir.” 

https://halktv.com.tr/ekonomi/kyk-borcunu-odeyemeyen-280-bin-ogrenciye-haciz-geldi-426710h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu yıllar önce açık açık uyarmış 'Tarımı bitirip Türk milletini açlıkla terbiye edecekler !' Görenler AKP il binası sandı! İBB iştirakleri Baraçlı’ya peşkeş çekilmiş! Avrasya Araştırma Başkanı Özkiraz, nerelerden oy geleceğini tek tek açıkladı…