Anasayfa
02 Temmuz 2021 ( 16 izlenme )
Reklamlar

Liyakat katliamı! Alanya'da Liman yönetimine, stilist Esma Ataç Beki atandı!


Türkiye'deki liyakat göz doldurdu. Alanya Liman İşletmeleri yönetimine, denizcilikle hiçbir alakası olmayan stilist (moda giysi tasarımcısı) Esma Ataç Beki atandı.


Türkiye'de her geçen gün artan liyakat sorunu tartışılmaya devam ederken çarpıcı bir karara imza atıldı. Alidaş Alanya Liman İşletmeleri yönetim kurulu üyeliğine stilist (moda giysi tasarımcısı) Esma Ataç Beki atandı. Ataç'ın mesleği listede, "İş kadını" olarak yer aldı.

Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne bağlı olan ve özelleştirilen limanların yönetimine, Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca 2016 yılından bu yana birer yönetim kurulu üyesi atanıyor. 11 limana atanan yönetim kurulu üyelerinin son listesi, TBMM KİT Komisyonuna gönderildi.

Sözcü gazetesinin haberine göre; bu üyelerden 4'ünün AKP eski Milletvekili ya da belediye başkan adayı ve ilçe başkanı, ikisinin Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdür Yardımcısı, birinin Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Başkanı ve 3'ünün de kamu görevlisi olduğu belirlendi.

"DENİZCİLİKLE HİÇBİR İLGİLERİ YOK"

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM KİT Komisyonu toplantısında da bugün itibarıyla limanlarda görevli yönetim kurulu (YK) üyelerinin isimlerini istedi.

Genel Müdürlük de dün Sertel'e yazılı olarak cevap gönderdi. Sertel listedeki isimlerin hiçbirinin denizcilikle ilgisi olmadığını belirterek, "Yandaşlar yönetim kurulu üyesi yapılmış. Bu görevler, özelleştirilen limanlarda Denizcilik İşletmelerinin haklarını koruyup gözetmek için değil, o kişilere ek ücret sağlamak için verilmiş. Nerede kaldı liyakat" dedi.

Limanlara atanan yönetim kurulu üyeleri şu şekilde;

Hopa Limanı: AKP eski Milletvekili Necip Kalkan
Trabzon Limanı: AKP eski Milletvekili Hüseyin Özbakır
Sinop Limanı: AKP Güngören Belediye Başkan adayı Haşim Taşkıran
Rize Limanı: AKP Bakırköy eski İlçe Başkanı Mahmut Gürcan
Alanya Limanı: İş kadını stilist Esma Ataç Beki
Marmaris Limanı: Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdür Yardımcısı Yusuf Aydın
Ege Limanı: Cbşk Özel Kalem Müdür Yardımcısı Recep Çevik
Çeşme Limanı: Milli Saraylar İdaresi Başkanı Yasin Yıldız
Dikili Limanı: Özelleştirme İdaresi Proje Grup Başkanı Mehmet Kara
Antalya Limanı: Özelleştirme İdaresi Hukuk Müşaviri Mehmet Kılcı
Giresun Limanı: HazineMaliye Bakanlığı Genel Müdür Yrd. Ali Mercan Aydın.

https://www.aykiri.com.tr/liyakatkatliamialanyadalimanyonetiminestilistesmaatacbekiatandi/12647/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mevlüt Çavuşoğlu, Manavgat'ta yurttaşlar tarafından yuhalandı! 'Memleket yandı ne amcası, ne abisi!' 87 yaşındaki Muteber Teyze ile Mustafa Amca Ata’ya koştu AA'dan Ferhan Şensoy'un Rasim Öztekin için yazdığı mektuba sansür! Ünlü araştırmacıdan son 'anket' çalışması: AKP oy deposunda büyük oy kaybediyor!