Anasayfa1
17 Mayıs 2022 ( 16 izlenme )
Reklamlar

Maaşlar eridi, alım gücü düştü: Yarım ekmek ve simit dönemi başladı!


Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle maaşlar eridi, alım gücü düştü. Muğla'da bir büfe, yarım ekmek ve yarım simit satmaya başladı.


Türk Lirası'ndaki değer kaybı, artan enflasyon ve hayat pahalılığı vatandaşın belini büktü. Hemen hemen her şeye peş peşe gelen zamlarla birlikte maaşlar eridi, vatandaşın alım gücü düştü.

Muğla'nın Menteşe ilçesinde hizmet veren bir büfe, yarım ekmek ve simit satmaya başladı. Büfe işletmecisi, yarım ekmek ve yarım simide talebin çok olduğunu belirttti.

Büfe işletmecisi Sabahattin Yılmaz, şunları söyledi:

"Muğla'da yarım ekmek, yarım simit kampanyasını başlattık. Öğlen memurlar yemeğe geldiğinde, bütün ekmek alamayacak olan insanlarımız da var. Yarım ekmeğin tanesi 1,50 TL. Ayrıca şu anda ekonomik durumdan dolayı milletin alım gücü de düştü. Bu yüzden yarım ekmek, yarım simide talep oluyor. Undaki artıştan dolayı ekmek ve simit fiyatları da arttı. Vatandaşlar da 'Yarım ekmeğe, yarım simide düştük' diye tepki gösteriyor.”

Maaşlar eridi, alım gücü düştü: Yarım ekmek ve simit dönemi başladı   Ekonomi  AYKIRI haber sitesi

Aykırı

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP’li Gürer: Sekiz kez denetleyip köftesinde beş kez domuz eti bulduğunuz firmaya ne yaptınız? Akit muhabiri, AKP'li vekili kumar oynarken görüntüledi: Vekil ve korumalar muhabire saldırdı! Sinsi provokasyona rağmen CHP'ye saldıran AKP'lilere hatırlatma! Seçim öncesi camide RTE için 'Dombra' şarkısı çalınmıştı! Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medyayı kasıp kavuran videosu !