Anasayfa
18 Ocak 2022 ( 14 izlenme )
Reklamlar

'Mafyadan 10 bin dolar alan siyasetçi' kim?


Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar aldığı iddia edilen siyasetçinin isminin 'çok gizli tutulması' kaydıyla bildirildiği iddiasını paylaştı. Ancak bu konuda ulaştığı bir belgenin olmadığını söyledi.


Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, "O siyasetçinin adı savcılığa verildi mi?" başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Öztürk bugünkü yazısında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla yargılanan Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan bir siyasetçi olduğu iddiasını gündeme getirdi.

Yazıda, Soylu'nun ismini açıklamadığı ve henüz adli işlem başlatılmayan isim ile ilgili "İçişleri Bakanı, Mafyadan her ay 10 bin dolar alan siyasetçiyi’ görevi gereği öğrendi. Bunu da açıkladı. İyi de yaptı. Çünkü ortada işlenmiş bir rüşvet iddiası var. Bakan, o siyasetçinin kim olduğunu soru önergelerine, sözlü sorulara rağmen bugüne kadar açıklamadı. Eğer, İçişleri Bakanı bunu bildirmiyorsa, Türk Ceza Kanunu’nun 279. Maddesi’ne göre suç işliyor demektir. Bir bakan hem böyle bir suç işlendiğini bilecek, hem de bunu Cumhuriyet Savcılığı'na ihbar etmemeyi göze alamaz. Ankara Adliyesine gittiğinde mutlaka bu kişi hakkında bilgi vermiştir. O siyasetçinin kim olduğunu C. Savcılığı da bakan ihbarıyla öğrenmiştir. Bilgi verdiyse soruşturma var mı? Bazı kaynaklar, ‘çok gizli tutulması' kaydıyla o ismin bildirildiğini söyledi. Ancak bu konuda ulaştığım bir belge yok." denildi. 

"MÜFETTİŞLER ÜZERİNDE BASKI"

Yazıda ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne "terör" iddiasıyla başlatılan soruşturma ile ilgili Soylu'nun "belediyeden her ay 30 bin lira alan gazeteciler var" iddiaları üzerine şöyle denildi:

"Gazetecilere yasal olmayan bir biçimde para verildiğini bakan biliyorsa, soruşturma konusuysa, soruşturma bitene kadar açıklamamalıydı. Bu açıklamalar müfettişler üzerinde baskı anlamına geliyor İçişleri Bakanı, organize suç örgütü liderinden her ay 10 bin dolar alan siyasetçiyi de, belediyenin maaşa bağladığını öne sürdüğü gazetecileri de açıklamadığı için siyasetçiler, şimdi de gazetecileri zan altında bırakıldı."

KRT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlker Başbuğ son kitabını anlattı 'Atatürk, Fatih’i örnek aldı' Son dakika… CHP’nin Ankara adayı belli oldu! İnşaat tıkandı, ruhsat başvurusu azaldı! Berna Laçin dün akşam elektriğe gelen zamma isyan etti!