Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
28 Eylül 2019 ( 188 izlenme )
Reklamlar

Manisa'dan sonra şimdi de Sakarya! 143 asker hastaneye kaldırıldı!


Adapazarı ilçesinde bulunan Taşkısığı Kışlası'nda 143 asker zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.Askerlerden 63'ünün ayakta tedavi edilerek taburcu edildiği, 73’ünün ise müşahede altında tutulduğu belirtildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Sakarya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Hastanelerimize askerlerimizin bulantı, kusma, ishal ve ateş şikayetleri iletilmeye başlamıştır. Gerekli personel takviyeleri yapılarak ilk müdahaleler yapılmış, müşahedeyi gerektirenler uygun alanda takip altına alınmış, durumu iyi olanlar tedavilerini müteakip birliklerine gönderilmiştir. Başvuranlardan alınan kan ve gaita örnekleri ile yenilen yemeklerden alınan numunelerin laboratuvar tetkikleri devam etmektedir. Durumu ağır olan askerimiz bulunmamaktadır. Saat 22.30 itibarıyla toplam başvuru 143 olup bunlardan 63’ü ayaktan tedavi edilerek taburcu edilmiştir. 73’ü müşahede altına alınmış 7’sinin ise yatırılması uygun görülmüştür” denildi.

MANİSA'DA DA OLMUŞTU

Manisa'da 23 Mayıs, 16 Mayıs ve 17 Haziran 2017 tarihinde Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlasında meydana gelen zehirlenme olaylarında çok sayıda asker yaralanmış 1 asker ise hayatını kaybetmişti.

https://odatv.com/143-asker-hastaneye-kaldirildi-29091943.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emine Erdoğan'dan Bir Olay Açıklama Daha 'Harem bir okuldur !' AKP'li başkandan skandal TC yanıtı! Gökçek'e terör örgütü üyeliğinden suç duyurusu! Giyim devi konkordato ilan etti!