Anasayfa
11 Aralık 2019 ( 94 izlenme )
Reklamlar

Mansur Yavaş, Merkez Bankası'ndan daha düşük faizli kredi buldu! 300 yeni otobüs bu karara bağlı!


ABB Meclisi onaylarsa Ankara’ya 300 yeni otobüs alınacak!


Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda Merkez Bankası'nın verdiği kredi faiz fiyatının yarı fiyatına buldukları kredi ile Ankara'ya 300 yeni otobüs alacaklarını ifade etti.
Daha önce CHP’li Büyükşehir Belediyelerinin Türkiye’deki bankalardan kredi alamadıkları konusu gündeme gelmiş ve başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer olmak üzere birçok CHP’li belediye başkanı benzer bir şikayeti dile getirmişti.

300 OTOBÜS ALIMI MECLİSİN ONAYINA BAĞLI

Yaşanan bu olayların gölgesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş önemli bir işe imza atarak Ankara’ya düşük faizle aldıkları kredi ile 300 adet otobüs alacakları müjdesini verdi. Yavaş, AKP’nin çoğunluğunu oluşturduğu Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne de çağrı yaparak kredinin Meclis’te kabul edilmesi talebinde bulundu.

Mansur Yavaş, sosyal medyadan yaptığı duyuruda şu ifadeleri kullandı;

* Değerli hemşehrilerim; Ankara'da toplu ulaşım sıkıntılarını çözme çalışmalarımız dahilinde 300 yeni otobüs almak için yurt dışından Merkez Bankası faizinin yarı fiyatına kredi bulduk.

* Belediye meclisimizin de bu talebi Ankara halkı için onaylayacağına inanıyorum.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/abbmeclisionaylarsaankaraya300yeniotobusalinacak5504384/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Atatürk düşmanı Fatih Tezcan'dan 23 Nisan'da tehlikeli provokasyon! Erdoğan imzaladı, Resmi Gazete'de yayımlandı: AA'yı Cumhurbaşkanlığı denetleyecek ‘CHP Listesindeki PKK’lı’ dedikleri aday AKP'li çıktı! AKP Milletvekili Fakıbaba’dan çarpıcı itiraflar!