Home
25 Temmuz 2020 ( 72 izlenme )
Reklamlar

Mansur Yavaş'tan Kurban Bayramı öncesi yeni kampanya!


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Kurban Bayramı öncesinde kimsesizlerin kimsesi olmak için #AfiyetVer kampanyasını başlatıyoruz" dedi. Hayırseverler, "afiyetver.com" adresi üzerinden 400 gramlık kavrulmuş kuşbaşı için 32 lira 50 kuruş, 800 gramlık için ise 65 lira bağışta bulunacak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dar gelirli vatandaşlara Kurban Bayramı'nda destek olmak amacıyla "Afiyet Ver" kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında hayırseverlerin elektronik ortamda konserve şeklinde satın alacakları kavrulmuş kuşbaşı ve kıyma paketleri 1 Eylül'den itibaren ihtiyaç sahiplerinin evlerine teslim edilecek. 

Mansur Yavaş, kampanyayı Twitter’dan duyurdu. Kampanyada Yavaş’ın duyurusunun ardından 1 saatte yaklaşık 100 bin liralık bağış toplandı.

1500 GRAM ÇİĞ ETTEN ÜRETİLİYOR

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının tespit ettiği ihtiyaç sahibi ailelere gıda kodeksine uygun hijyenik koşullarda ve veteriner hekim denetiminde kesilen hayvanlardan elde edilen yaklaşık 1500 gram çiğ etten üretilen 800 gramlık kavrulmuş kuşbaşı ve kıyma konservesinin tamamı ya da yarısı elektronik ortamda satışa sunuldu.

Hayırseverler, "afiyetver.com" adresi üzerinden 400 gramlık kavrulmuş kuşbaşı için 32 lira 50 kuruş, 800 gramlık için ise 65 lira, 400 gramlık kıyma paketi için 27 lira 50 kuruş, 800 gramlık paket için ise 55 lira ile kredi kartıyla ödeme yaparak bağışta bulunabilecek.

Büyükşehir Belediyesi kampanyanın istatistiki sonuçlarını söz konusu internet adresi üzerinden güncel olarak paylaşacak. 

"YİNE BİRLİKTE SEVECEK YİNE BİRLİKTE SEVİNECEĞİZ"

Yavaş, kampanyayla ilgili yaptığı açıklamada, şu değerlendirmelerde bulundu:

Amacımız hiçbir annebaba eve bir şey götüremediği için çocuklarına karşı mahcup olmasın. Kimse mahzun kalmasın, hiçbir çocuk besinden uzak büyümesin. Darda kalan vatandaşlarımızın yüzüne umut, gözüne ışık olmak için bu kez 'Afiyet Ver' kampanyamızla iyiliği bulaştıracağız.

Hedefimiz eylül ayı itibarıyla yüz binlerce kavurma ya da kıymayı paketlenmiş halde ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmak, onların dertlerine derman olmak. Bugüne kadar bizlere güvendiniz, hayırlarınızı hiç esirgemediniz. Bizler de yine gönülden gönüle köprüler kurarak, iyilik kervanına bir omuz daha vereceğiz. Yine birlikte sevecek, yine birlikte sevineceğiz.


http://www.krttv.com.tr/gundem/mansuryavastankurbanbayramioncesiyenikampanyah41726.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Deprem felaketi sonrası otobüs biletlerine zam yapıldı iddiası! Bakanlık açıklama yaptı Akdeniz’de sıcak saatler! Yunanistan özel bir tekneye ateş açtı! ABD’li ilaç şirketlerinden sonra yerli tıbbı cihaz üreticileri de isyanda! "26 milyar lira alacağımız var" İslam ülkesi liderleri Erdoğan'ı canlı yayında böyle rezil etti !