Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
17 Şubat 2019 ( 469 izlenme )
Reklamlar

Mansur Yavaş yaptırdığı anketin sonucunu açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş yaptırdığı anket ile ilgili konuştu. Yavaş, “Ben sadece bir kamuoyu araştırması yaptırdım. Orada 4.4 puan önde çıktık” dedi.

İYİ Parti ve CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı ortak adayı Mansur Yavaş, beka sorunu tartışmaları hakkında “Ankara’da beka sorunu görmüyorum. Beka sorunu varsa ulaşımla, temiz su içirmekle ilgili var." ifadelerini kullandı.

Sadece bir kere anket yaptığını belirten Mansur Yavaş “Daha önce iki defa aday oldum. Şu an halkta, o iki adaylığımın daha da üzerinde ilgi, beklenti ve değişim arzusu var. Bunu açık açık görüyorum. İki seçimde de bütün partilerden oy almıştım ama bu seçimdeki gibi bir havayı gerçekten görmemiştim. Ben sadece bir kamuoyu araştırması yaptırdım. Orada 4.4 puan önde çıktık” ifadelerini kullandı.

Milliyet Gazetesi'nden Şevket Yaman'a seçim gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunan CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş “Ankara’da beka sorunu görmüyorum. Beka sorunu varsa ulaşımla, temiz su içirmekle ilgili var. Korkutarak oy almayı doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

Yavaş, tanzim satış uygulamasının kalıcı çözüm olmadığını belirtirken iktidarın Millet Bahçesi projesinin ise “güzel bir fikir” olarak nitelendirdi. Yavaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini “tecrübeden uzak” diye eleştirmesine ise “Sadece tecrübe söz konusu olsaydı o zaman Melih Gökçek’i görevden almamaları gerekirdi” yanıtını verdi.

İSTİHDAM AÇIKLAMASI

Ankara’da yeni istihdam alanları açmak için termal turizm yatırımlarını teşvik edeceklerini belirten Yavaş şu ifadeleri kullandı:

“Siz yeni yatırımları teşvik etmek yerine belediye imkanlarını Ankapark’ta harcarsanız istihdam sağlayamazsınız. İstihdamı artırmanın en büyük yolu yeni yatırım alanları açmak ve teşvikler vermektir. Turizmde istihdam sağlayacağıma inanıyorum. Ankara’nın civarı termal tesis dolu.

İlk yapacağımız işlerden biri, bu tesis sahiplerini kuzey Avrupa ülkelerine götürmek, sigorta şirketleriyle görüştürmek. Orada termal tedavi alanların bu tedaviyi Ankara’da almalarını sağlamak. Tedavilerini yarı parasında dahi yapsanız sadece odanın bir günlüğünü 500 euroya satıyorsunuz. Bu kişileri Ankara’nın gezilecek görülecek yerlerine götürerek de onların para harcamalarını sağlayabiliriz.

İpek Yolu turizmini de yeniden kurgulamak lazım. Ayrıca şehir dışından 4 milyon insan Anıtkabir’e geliyor. Biz bunları gezdiremiyoruz. Oysa bunlara turlar yaptırılabilir. Elmadağ kış turizmine uygun, Gordion ve Çubuk’ta gezilecek alanlar var. Bu şekilde istihdamın çok çabuk sağlanacağını düşünüyorum. Çünkü termal sağlıkta da neredeyse bir hastaya bir kişinin istihdam edilmesi gerekiyor. En büyük projelerimizden biri de 81 İl Anadolu Kültür Bahçesi Projesi. Hemşehri dernekleri için alanlar oluşturup, aynı zamanda yerel ürünlerini üretip, satmaları sağlanabilirse ve turistler de burayı gezebilir.”

Sandık güvenliği için ellerinden geleni yapacaklarının altını çizen Yavaş “Yaşanmaması için elimizden geleni yapıyoruz, tedbirlerimizi alıyoruz. Bizim tüm ıslak imzalı tutanakları toplamak ve mobil uygulamalarla da sonucu alıp
YSK sonucu ile örtüştürmek gibi bir görevimiz var. Eğer bu seçimde de şaibeli sonuçlar ortaya çıkarsa biliyoruz ki artık kimse sandığa gitmeyecek. İnşallah sonuç tartışılmayacak şekilde ortaya çıkacaktır. Sonuçlar ortaya çıkarsa biliyoruz ki artık kimse sandığa gitmeyecek. İnşallah sonuç tartışılmayacak şekilde ortaya çıkacaktır” şeklinde konuştu.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mansur-yavas-yaptirdigi-anketin-sonucunu-acikladi-223919h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sözlü mülakatta ‘Tebbet suresinin anlamı’nı sordular! Cumhuriyet Gazetesi'nde Kemalist devrim! Liberaller şutlandı! AKP’nin eski İstanbul İl Başkanı Temurci: Korkuları gerçeğe dönüşecek Dere yatağına ‘ıslah çalışması’ diye beton döktüler!