Home
06 Kasım 2018 ( 68 izlenme )
Reklamlar

Medikal firmalar 10 aydır kamudan ödeme alamıyor!

Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS) Başkanı Demir, medikal firmalarının yıl başından bu yana kamudan alacaklarını tahsil edemediğini açıkladı.


Dünya Gazetesi’nden Mehmet Kaya’nın haberine göre, Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası SEİS Başkanı Demir, sadece 2017 alacaklarını, bu yıl içinde tahsil ettiklerini belirterek, “Bize bu alacaklarımızın vadesinde ödeneceği söylenmişti ama şu anda Ocak ayından bu yana üniversitelerden özellikle mal alımı yoluyla verilen malzemelerle ilgili herhangi bir ödeme yok. Hizmet alımı yapan arkadaşlar paralarını daha düzenli alabiliyor. Sağlık Bakanlığı da Şubat 2018’in yarısını ödedi, kalan dönemin ödemesini alamadık. Tıbbi malzemeler dolar kuru 3,5 lira iken verildi. Kur şu an da 6 lira seviyesinde ” diye konuştu.

http://halktv.com.tr/medikalfirmalar10aydirkamudanodemealamiyor345227

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Azerbaycan Ermenistan savaşında en az 55 ölü, çatışma sürüyor! Ders saatleri cuma namazına göre düzenlendi! Hazine dış güçlere borçlandı: 6 yılda çılgın faiz ödenecek! Uganda bile bu faizle borçlanmıyor Türk bayraklarıyla donatılan İstiklal Caddesi havadan görüntülendi