Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
23 Ağustos 2018 ( 189 izlenme )
Reklamlar

Meksikalı milyarder 1.2 milyon TL’lik yakıt aldı!

Meksikalı milyarder işadamı 62 yaşındaki Ricardo Salinas Pliego devasa yatı ile Bodrum'a demirledi. Kur farkından dolayı Türkiye'deki yatının deposunu doldurdu. Pliego tam 1 milyon 230 bin TL'lik yakıt aldı.

Meksikalı milyarder 1.2 milyon TL’lik yakıt aldı

Meksikalı milyarder işadamı 62 yaşındaki Ricardo Salinas Pliego, ‘Azteca’ isimli lutra lüks yatıyla Bodrum’a geldi. Yalıkavak Marina’da 1 milyon 230 bin TL’lik akaryakıt ikmali yapılan yat, görenleri şaşkına çevirdi. Koyları gezen Pliego ve eşi, yatın arkasında güneşlendi.

Meksikalı milyarder işadamı Ricardo Salinas Pliego, eşi Maria Laura Medina, çocukları Ricardo Emilio ile Crist¢bal Patricio ve bir grup arkadaşıyla geçen 10 Ağustos’ta Kapadokya’daki Peribacaları’nı gezdi. Moda tasarımcısı Maria Laura Medina Pliego, kendisine ait sosyal paylaşım sitesinden, Kapadokya’daki balon turunun fotoğrafını İspanyolca yazdığı ‘Burada sanki bir başka gezegende cennette gibiyim, başka bir gezgende olduğumu hissediyorum, insanlar çok dost ve arkadaş canlısı, muhteşem bir doğa ve manzara var’ mesajıyla paylaştı.

azteca-ic-dha

Geçen salı günü ise Milas- Bodrum Havalimanı’na gelen Pliego ve beraberindekiler, sonrasında VIP araçla, Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi’nde kendilerini bekleyen 75 metre uzunluğundaki ve 80 milyon dolar değerindeki, 4 katlı ‘Azteca’ isimli yatına geçti. Burada yata, 10 tankerle 1 milyon 230 bin TL’lik akaryakıt takviyesi yapıldığı öğrenildi.

Pliego ve beraberindekiler, ‘Azteca’nın servis teknesi olan ‘Maya’ isimli 13 metrelik küçük tekneyle koyları gezdi, yatın arkasında güneşlendi. Çocukları ise yatın arkasında kurulan su parkında oynadı, su kayağı yaptı.

Meksikalı milyarder ve moda tasarımcısı eşi. Fotoğraf/DHA

Meksikalı milyarder ve moda tasarımcısı eşi. Fotoğraf/DHA

Yalıkavak koyunda akaryakıt ve gıda takviyesi yapılan yatı gören yerli ve yabancı turistler, gözlerini ayıramadı. Bazı kişiler, yatın fotoğrafını çekti. Ailece hatıra fotoğrafı çektirenler de oldu. Ardından yat, Yalıkavak koyundan ayrılarak bu sabah Ege’ye açıldı. Pliego ve berabindekilerin Türkiye turunu tamamladıktan sonra tatillerini Yunanistan’ın Mikanos, Tilos ve Leros adalarında sürdüreceği öğrenildi.

DHA

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/meksikali-milyarder-1-2-milyon-tllik-yakit-aldi-2589183/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li Özhaseki'den deprem yaratacak 'Cumhur İttifakı' yorumu! Borcu ödemek için belediye binasını satacak! Yandaş yazarlar arasında kavga: İspatlamayan şerefsizdir Hani sağlık ücretsizdi! Vatandaşa bir ekonomik darbe daha