Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Temmuz 2019 ( 187 izlenme )
Reklamlar

Merkez Bankası Başkanının görevden alınma sebebi bambaşka


Ankara kulislerinde Çetinkaya’nın görevden alınması hakkında çok konuşulacak iddialar dillendiriliyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'yı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alması tartışılmaya devam ediliyor.

Erdoğan, AKP'li milletvekilleriyle yaptığı toplantıda “Kendisine ekonomi toplantılarında defalarca faizi indirmesi gerektiğini söyledik. ‘Faiz düşerse, enflasyon düşer’ dedik. Gerekeni yapmadı. Aynı kulvarda değildik" diye kararını açıkladı.

Erdoğan Bosna Hersek ziyareti sonrası uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada ise, "Merkez Bankası Başkanı'nın tasarrufları neticesinde ağır bedeller ödedik. Merkez Bankası Başkanı daha önce layüseldi, hiçbir şey soramazsınız, istediği gibi adım atar. Bu durum çekilemez hale geldi" ifadelerini kullandı.

GÖRÜŞMELERİ TAKİP EDİLİYOR MUYDU

Ankara kulislerinde ise Çetinkaya’nın görevden alınması hakkında çok konuşulacak iddialar dillendiriliyor. İddialardan bazılarına göre; Çetinkaya’nın görüşmeleri yakın takip altındaydı.

Çetinkaya’nın takip edilen konuşmalarında Erdoğan ile Erdoğan’ın damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hakkında hep olumsuz konuştuğu ileri sürüldü.

Kulislerde bu konuşmaların ardından Erdoğan’ın Çetinkaya’nın görevine son verdiği iddia ediliyor.

https://odatv.com/merkez-bankasi-baskaninin-gorevden-alinma-sebebi-bambaska-11071914.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son iki yılda doğalgaza yüzde 64 zam geldi! Koç Holding'ten harika bir Atatürk klibi ! AKP’nin kalesinde İYİ Parti önde! Belediyenin kasasındaki 7 milyon TL kayıp!