Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Kasım 2018 ( 240 izlenme )
Reklamlar

Metro'nun sahibi Öztürk ceza aldı, kaçtı!

Galip Öztürk’ün, müebbet hapis cezası aldığı dava Yargıtay tarafından onandı. Öztürk'ün yurtdışına kaçtığı iddia edildi.


Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Metro Holding’in patronu Galip Öztürk’e, ‘öldürmeye azmettirme’ suçundan verilen müebbet hapis cezası kararının yerinde olduğuna hükmetti. Kurulun bu kararıyla birlikte, Öztürk hakkında 2 yıl önce verilen infazın durdurulması kararı da ortadan kalktı.Hürriyet gazetesinden  Dinçer Gökçe‘nin haberine göre Öztürk’ün avukatı Tuncay Çaltekin, karardan yeni haberleri olduğunu, müvekkili hakkında yakalama kararının ise henüz çıkarılmadığını söyledi. Öztürk’ün, kararın verildiği gün yurtdışına gittiği belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Galip Öztürk’ün, müebbet hapse mahkum edildiği dava, 22 yıl önce işlenen bir cinayetle ilgili. 28 Eylül 1996 sabahı, Kuvvet Köseoğlu isimli kişi Beyoğlu’nda saklandığı evde öldürüldü. Galip Öztürk ile aralarında, Samsun’da yaşadıkları dönemden kalma kan davası olan Köseoğlu’nun öldürülmesi sonrası açılan davada 7 kişi yargılandı. Davaya bakan İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi, Galip Öztürk ile cinayetin tetikçisi Kudret Okumuş’a müebbet hapis cezası verdi.

https://www.abcgazetesi.com/guncel/metronun-sahibi-ozturk-ceza-aldi-kacti/haber-113534

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarihin en sıkıntılı dönemi... Enerjiye fatura kabarık çıktı! Hüsnü Mahalli Türkiye'nin olası Afrin operasyonun perde arkasını ve sonrasını yazdı Erdoğan köşke doymuyor! "Bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü daha yapacağız" Muharrem İnce’den Erdoğan’a sert yanıt!