Anasayfa1
01 Ekim 2021 ( 13 izlenme )
Reklamlar

‘Millet dünyayı yiyor, biz 5 kişi işe alıyoruz çok mu?’ diyen başkan geri adım attı!


Elazığ'ın AKP'li Palu Belediyesi, belediyeye 5 işçi alımında AKP’li meclis üyelerine yakın kişilerin alınacağı iddiasıyla ilgili Belediye Başkanı Bekir Yıldırım’ın "Beş kişi için adam mı vuralım? Millet dünyayı yiyor, biz 5 kişi işe alıyoruz, çok mu görüyorlar?” açıklaması tepki çekmişti. Tepkilerin ardından geri adım atan AKP'li Yıldırım, belediyeye personel alımının iptal edildiğini açıkladı.


Elazığ'ın AKP'li Palu Belediyesi, 5 işçi alımı yapacağını duyurmuş, açılan ilana rağmen işçi alımlarının AKP'lilerin vereceği isimlerden olacağı iddialarını ise AKP'li Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım doğrulamıştı.

Yıldırım, “Vatandaşların gösterdiği tepkileri boş olarak değerlendiriyorum. Kimsenin ağzını tutacak halimiz de yok, isteyen istediğini söylesin. Beş kişi için adam mı vuralım? Millet dünyayı yiyor biz 5 kişi almışız çok mu görüyorlar”  ifadelerini kullanmıştı.

AKP’li Yıldırım’ın açıklamalarına Cumhur ittifakı ortağı MHP başta olmak üzere birçok siyasi parti sert tepki gösterdi. Yıldırım, tepkilerin ardından, Palu Belediyesi'ne personel alımının yapılmayacağını duyurdu.

AÇIKLAMA YAPMAKTAN KAÇINDI

AKP'li Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım, kendi ifadelerine ilişkin açıklama yapmaktan kaçınırken CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 13 bin kişiyi işten çıkarttığını iddia etti. Yıldırım yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

*Palu Belediyesi'nde göreve geldiğimiz günden itibaren temizlik işçisi ihtiyacı olduğunu her zaman belirttik. Geçen günlerde bu ihtiyaç doğrultusunda Belediye'ye 5 kişilik temizlik işçisi alımı yapacağımızı duyurduk.

*Ancak yaptığımız bu açıklama özellikle yerel basın tarafından açıkça çarpıtılmıştır. Bizim ifade etmek istediğimiz; Belediye seçimleri öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun namus şeref sözü vererek, belediyeleri aldıklarından sonra çalışan 1 kişinin dahi işten çıkarılmayacağını, olur da çıkartılırsa elinden tutup işine geri başlatacağını özellikle deklare etmesiydi.

*Gelinen süreçte Kılıçdaroğlu'nun ‘Dün dündür bugün bugündür’ siyaset anlayışıyla, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının, tasarruf adı altında 13 bin kişiyi çıkartması ve yerine yaklaşık 45 bin kişiyi almasıdır. Bu alımlarında Millet İttifakı partilerinden yüzde 35'i CHP referanslı, yüzde 15'i İYİ Parti referanslı, isim belirtilmeden yüzde 15'i de HDP referanslı olduğu bizatihi CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı tarafından açıkça belirtilmiştir.

*Palu Belediyesine ihtiyaç duyulan temizlik işçisi olarak alınacak 5 kişinin asılsız haberler çıkartılarak siyasi malzeme yapılması ve Palu'da bugüne kadar hemşehrilerimiz için yapılan hizmetlerin görmezden gelinmesi son derece düşündürücü ve üzücüdür.

“BELEDİYEYE HERHANGİ BİR ALIM YAPILMAYACAK”

Muhalefetin kendisiyle ilgili açıklamalarına da tepki gösteren Yıldırım, belediyeye herhangi bir personel alımı yapılmayacağını da duyurdu. Yıldırım açıklamasına şöyle devam etti:

*Ayrıca benim bir basın mensubuyla telefonda gerçekleştirdiğim bu kısa sohbeti, İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or’un çarpıtarak AK Partili Belediyeleri hırsızlıkla suçladığım yönündeki edep dışı ifadeleri yalan ve iftiradır.

*İstemeden incittiğim partili arkadaşlarımın haklarını helal etmelerini zira sözlerim yukarıda da belirttiğim üzere başta İstanbul olmak üzere diğer muhalif belediyelerin yapmış olduğu yolsuzluk ve usulsüz uygulamalarıdır.

*Zira hırsızlık, yolsuzlukla ve yalan muhalefetin kendisine yakıştırdığı çamur ve çukur siyasetinin ürünleridir. Gelinen bu noktada, Palu Belediyesi'ne herhangi bir personel alımı yapılmayacağını bütün kamuoyuna duyurur, hemşehrilerimize saygılarımı sunarım.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/milletdunyayiyiyorbiz5kisiisealiyoruzcokmudiyenbaskangeriadimatti6679648/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vatandaş borcu, borçla çeviriyor “Deniz bitti, Erdoğan gidiyor” Bakan Koca açıkladı: 28.193 yeni vaka tespit edilirken, 198 kişi hayatını kaybetti, 32.201 kişi sağlığına kavuştu! Olay yaratacak iddialar! Bankamatik müdürleri!