Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
01 Temmuz 2019 ( 77 izlenme )
Reklamlar

Milletin parasıyla umre ziyareti!


Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KASKİ yöneticilerinin Mehmet Özhaseki döneminde S.Arabistan'a "iş" gezisi düzenlediği ve bu gezi sırasında umre ziyareti yaptıkları ortaya çıktı

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin’in 11 yıldır ısrarla yazılı olarak sorduğu ama Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kayseri Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü'nün (KASKİ) cevap vermediği Suudi Arabistan ziyaretinin ardından “milletin parasıyla umre ziyareti” çıktı.

Dönemin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin onayı ile gerçekleşen Suudi Arabsitan'a iş ziyaretinin ayrıntıları KASKİ tarafından bir türlü açıklanmamıştı. KASKİ'nin 15 kişilik yönetici ekibinin söz konusu ziyaretinden sonra bir daha Suudi Arabistan ile bir iş görüşmemesinin gerçekleşmemiş olması da dikkat çeken bir başka husus.

KASKİ kesesinden yapılan Suudi Arabistan ziyareti sırasında yapılan umreye ilişkin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve KASKİ yöneticilerinin, bundan sonra nasıl bir değerlendirme yapacakları merak ediliyor.

KONU TBMM'YE TAŞINACAK

Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin onayı ile gerçekleşen Suudi Arabistan’a yapılan KASKİ ziyaretinin yasal gerekçesi, kaç kişinin hangi görevle gittiği ve maliyetinin açıklanmaması halinde, konunun TBMM gündemine getirilip tüm yanıtların ilgili Bakan’a sorulacak soru önergesi ile alınacağı belirtildi.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/milletin-parasiyla-umre-ziyareti-240215h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Süleyman Soylu'nun CHP korkusu! ‘Ankara Büyükşehir’e, Kılıçdaroğlu’nun adımını attırmayın’ 'Kriz derinleşecek; yüzbinlerce kişi işsiz kalacak' Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ilgilendiriyor! Tüm ilaçlara tarihi fahiş zam geliyor! Hedefleri Atatürksüz Çanakkale