Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
28 Eylül 2018 ( 270 izlenme )
Reklamlar

Milli Eğitim'de atama skandalı! Çocuk cerrahını genel müdür yaptılar!

Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doktor Kemal Varım Numanoğlu'nu Milli Eğitim Bakanlığı'na atadılar. İşte flaş atamanın ayrıntıları;


Geçtiğimiz günlerde Müzik eğitimi alan akademisyen Talat Hakan Erdem'in, Sağlık Bakanlığı'na atandığı haberi medyada bomba etkisi yaratmıştı.

Yeni bir bomba etkisi ise MEB'den geldi...

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doktor Kemal Varım Numanoğlu getirildi.

Daha önce Bülent Ecevit Üniversitesi'nde Deney Hayvanları Yürütme Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Numanoğlu’nun Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yardımcısı Mahmut Özer’in talebiyle Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne atandığı bildirildi.

TEPKİ GÖSTERDİLER!

Eğitim sendikaları, Selçuk'un atamalarda liyakatın belirleyici olacağına ilişkin söylemlerini hatırlatarak atamaya tepki gösterdi.

Eğitimcilerin tepkisini çeken atamanın perde arkası ise oldukça ilginç. ÖSYM Başkanlığı görevinden alınarak MEB'e Bakan Yardımcısı olarak atanan Mahmut Özer’in bu atamaya ön ayak olduğu ortaya çıktı. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Özer’in, ÖSYM Başkanlığı döneminde yardımcısı olan Numanoğlu'nu 'önerdiği' ortaya çıktı. Numanoğlu'nun aynı zamanda Özer’in Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü görevinde de yardımcısı olduğu ifade edildi.

162_54928_beu-atamalar-kema-vrim-numanoglu.jpg

Kemal Varım Numanoğlu

Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, sağlık alanında bir uzmanın Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğüne getirilmesinin eğitime olumlu bir katkısı olmayacağını vurguladı. Yıldırım, Selçuk’un çevresindeki kadroların eğitimin sorunlarına farklı bakış açıları getirip çözüm önerileri sunabilecek kişilerden oluşturulması gerektiğini belirtti. Bu atama kararıyla Selçuk’un, 'Liyakat' söyleminin boşa çıktığının altını çizen Yıldırım, 'Karardan derhal vazgeçilmeli. Aksi takdirde Selçuk’un söylemleri ve öğütleri kabul görmeyecek' dedi.

Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan da atama kararına tepki gösterdi. Liyakat ilkesinin tüm kurumlarda ortadan kalktığına dikkati çeken Aydoğan, 'Sağlık Bakanlığı'na müzik öğretmeninin, MEB'e hekimin, TUBİTAK'a hayvanat bahçesi müdürünün atandığı tablo liyakatın yok edilmesinin Türkiye fotoğrafıdır' diye konuştu. Eğitim Sen’in öğretim yılının ilk gününde okullarda yaptığı, 'Birlikte Başarabiliriz' çağrısını hatırlatan Aydoğan, 'Bu çağrıda mücadeleye çağırdığımız başlıklardan biri de mülakata, güvenlik soruşturmasına karşı liyakat, güvenceli iş, güvenli gelecek mücadelesine çağrıydı. Mesleğimize, haklarımıza sahip çıkmak ortak meselemizdir.' diye konuştu.

https://www.siyasetcafe.com/milli-egitimde-atama-skandali-cocuk-cerrahini-genel-mudur-yaptilar-40964h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu da denetleyenin durumu: Mevzuata aykırı ihaleler iade edilmeyen avanslar! AKP'nin borçlu belediyesi israfa doymuyor... İki günlüğüne otel kapattılar! Ordu Valisi'nden skandal sözler! "Atatürk'ü çok abartmayın" Atatürk'e hakarete bildik savunma: Hesabım çalınmış