Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
20 Mart 2018 ( 726 izlenme )
Reklamlar

MÜSİAD Atatürk'e alçakça hakaret etti! "Sekreterimizin dikkatsizliği"

Atatürk’ün fotoğrafı binanın satılık tabelasının altına asıldı. “Kasıt yok” diyen Şube Başkanı Yıldız, durumu "rüzgarın azizliği"ne ve "sekreterin dikkatsizliği"ne bağladı...

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103'üncü Yıldönümü dolayısıyla pazar günü Türkiye "Çanakkale ruhu" ile kenetlendi. Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü büyük bir coşku ile kutlanırken, yurdun dört bir yanında binlerce vatandaş şehitliklere akın etti. Kutlama ve anmaların merkezi Çanakkale oldu. 

Kent Atatürk posterleri ve Türk Bayrakları ile donatıldı. Ancak bir görüntü vardı ki, hem Cumhuriyet'in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasına, hem de zafer kutlamalarına gölge düşürdü.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, iktidara yakınlığı ile bilinen patronlar kulübü Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Çanakkale'deki şubesinde, Atatürk'ün resmi, binanın "satılık" ilanının altına asıldı. Görüntü vatandaşların tepkisine yol açtı. Çok sayıda Çanakkaleli, fotoğraf çekerek sosyal medyada yayınladı. Sosyal medyada vatandaşlar, MÜSİAD'a sert eleştiriler yöneltti.

"KASIT YOK, DİKKATSİZLİK VAR…"


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız ise, tepkiler üzerine şu açıklamayı yaptı: “O bina 3-4 aydır satılık. Sekreter de oraya 18 Mart nedeniyle bayrak ve Atatürk posteri asıyor. Rüzgar ters çevirince Atatürk posteri altta kalıyor. Böyle bir görüntü ortaya çıkıyor. Kasıtlı bir durum söz konusu değil. Sekreterimizin dikkatsizliği.”

https://odatv.com/sekreterimizin-dikkatsizligi-20031838.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özgür Özel'den Fahrettin Altun'a: Evine 5 maaş girmeye devam edecek mi sanıyorsun? İzmir'de İstanbul Sözleşmesi için toplanan kadınlara polis müdahalesi! Çok sayıda gözaltı var! Suriyeliler için 'Hukuk Kliniği' açıldı! Bisikletini çalmak isteyen hırsızı yerin dibine soktu 'Biz şerefimizle para kazanıyoruz !'