Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
29 Eylül 2018 ( 68 izlenme )
Reklamlar

Noya Kâğıt konkordato ilan etti!

Son günlerde özellikle ayakkabı ve inşaat firmaları ile gündeme gelen konkordato başvurularına bir yenisi daha eklendi. 45 kişinin çalıştığı yapı marketlere kağıt sağlayan Noya Kağıtçılık konkordato ilan etti. Firma Amerikan kapıları için kağıt üretiyor.

Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 21 Eylül 2018 tarihli kararına göre Noya Kağıtçılık 3 ay süre ile konkordato ilan etti. 2004 yılında kurulan şirket oluklu mukavva, karton, kâğıt ürünlerinin üretim ve ticareti ile ilgileniyordu. 2009 yılında sermaye artırımı ile birlikte büyüme sürecine girdikten sonra, Noya 2010 yılından itibaren faaliyet alanını genişleterek Bauhaus Yapı Marketleri ile çalışmaya başlamıştı.

45 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLIYOR

İstanbul Beylikdüzü faaliyet gösteren firma toplam 45 kişiye istihdam sağlıyor. Çoğunlukla Amerikan kapılar (MDF kapılar) içerisindeki kağıtları ürettiğini belirten firma sahibi Çetin Ateş sozcu.com.tr’ye yaptığı açıklamada, “Firmamızda Amerikan kapılar içerisinde yer alan kağıtların üretimi var. Bu kağıtlar özellikli kağıtlar ve petek şekline benziyor. Akordeon tarzında açılıp genleşiyor. Biz firma olarak bunun üretimi sağlıyoruz. Bir de akrilik lavabo üretimimiz var. 2011 yılına kadar kağıt işiyle uğraşıyorduk sonra bıraktık” dedi.

eew

Amerikan Kapı


https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/noya-kagit-konkordato-ilan-etti-2652594/

Loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İnce’den 24 Haziran özrü: Elimde olmayan nedenlerle açıklama yapamadım Gözaltına alınan Aydın Aydoğan'dan açıklama AKP işsizliği yüzde 34 büyüttü, İşsizlik Sigortası Fonu işveren destek fonuna dönüştü! Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'ye maliyeti dudak uçuklatıyor !