Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
31 Ekim 2019 ( 41 izlenme )
Reklamlar

O tasarıya Filistin kökenli üyeden ‘evet’ oyu!


ABD Temsilciler Meclisi’nin Filistin kökenli üyesi Rashida Tlaib’in, Türkiye’ye yaptırım tasarısına ‘evet’ oyu verdiği öğrenildi.

ABD Temsilciler Meclisi’nin Filistin kökenli üyesi Rashida Tlaib’in, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin olarak Türkiye'ye bazı yaptırımlar getirilmesini öngören yasa tasarısına ‘evet oyu verdiği öğrenildi.

ABD Temsilciler Meclisi’nin Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin olarak Türkiye'ye bazı yaptırımlar getirilmesini öngören yasa tasarısını oy çokluğuyla kabul etti.

Temsilciler Meclisi Demokrat Vekili Adam Schiff tarafından Nisan ayında sunulan sözde soykırım yasa tasarısını, 405 ‘evet’ oyuna karşılık 11 ‘hayır’ oyuyla kabul etti.

FİLİSTİN KÖKENLİ ÜYE ‘EVET’ OYU KULLANDI

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Eliot Engel ve Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi üyesi Mike McCaul tarafından sunulan tasarıya 403 vekil ‘evet’ oyu kullanırken, ‘hayır’ oyları 16'da kaldı. Kongre'nin Müslüman üyelerinden Andrea Carson ve Rashida Tlaib, sözde Ermeni soykırımına ilişkin tasarıda olduğu gibi, bu tasarıda da ‘evet’ oyu kullandı.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/o-tasariya-filistin-kokenli-uyeden-evet-oyu-254444h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adnan Oktar'a bir şok daha! DNA örnekleri alındı... KİPTAŞ rantiyecileri! Zenginden alıp fakire vereceklerdi ama ye ye doyamadılar! MEB savaşları karıştırdı! Ders kitabında Çanakkale hatası! Bakan Koca, güncel corona tablosunu açıkladı: Can kaybı 4.974'e, vaka sayısı da 188.897'ye yükseldi!