Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
27 Kasım 2019 ( 80 izlenme )
Reklamlar

Öcalan'la görüştürülen isim kullanılmış mendil gibi kenara atıldı!


23 Haziran seçimleri sürecinde Abdullah Öcalan ile görüşen akademisyen Ali Kemal Özcan bölüm başkanlığı görevinden alındı.Terör örgütü PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşen Ali Kemal Özcan Tunceli Munzur Üniversitesi sosyoloji bölümü başkanlığı görevinden alındı.

Artı Gerçek’ten Fırat Yeşilçınar’a konuşan Ali Kemal Özcan görevden alındığını şu sözlerle anlattı:

"Resmi gerekçe izinli olduğum Cuma gününden bir gün önce Elazığ’a giderken mesaiden bir buçuk saat kadar erken ayrılmam. Bununla ilgili soruşturmanın selameti açısından görevden alındığım söyleniyor."

Kararın siyasi olup olmadığının sorulduğu Özcan "Kararın siyasi olup olmadığını bilmiyorum. Ama üniversite içerisinde bir şey yapıldıysa bunu da bilmiyorum. Ben de kararı sizin gibi bekliyorum" dedi.

Özcan üniversitede sosyoloji bölümünde akademisyen olarak devam ettiğini de ekledi.

NE OLMUŞTU

Ali Kemal Özcan yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sürecinde İmralı Cezaevi’nde tutulan Abdullah Öcalan’dan mektup getirdiğini iddia etmişti. Özcan’ın getirdiği mektup Kürt oylarının İmamoğlu'na gitmesini engellemeye yönelik olarak değerlendirilmişti.

https://odatv.com/ocalanla-gorusturulen-isim-kullanilmis-mendil-gibi-kenara-atildi-27111951.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gaziray istasyonunda çökme! Konkordato ilan eden firmalara hergün bir yenisi ekleniyor! ‘Anadolu kaplanı Denizli krizin pençesinde’ “Kanal İstanbul”a iptal davası! Fatih'te 4 kardeşin toplu intiharına AKİT'ten skandal sözler!