Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Mart 2019 ( 25 izlenme )
Reklamlar

Okula gönderdiğimiz çocuklar yine seçimlere alet oldu!


Erdoğan‘ın açılışını yaptığı Ankapark’a Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) eliyle zorunlu geziler düzenlendiği belirtildi.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa ettirilen Melih Gökçek’in büyük vaatlerle Atatürk Orman Çiftliği arazisine yaptığı Ankapark projesinin 1 milyar 600 milyon lira zarara mal olduğu açıklanmıştı.

Bir hafta önce Ankapark (Wonderland Euroasia) açılışını Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmıştı. 

MEB ELİYLE GEZİLER...

Erdoğan‘ın açılışını yaptığı Ankapark’a Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) eliyle zorunlu geziler düzenlendiği belirtildi.

Ankara’nın Mamak ilçesinde tüm ortaokul ve liselere Ankapark’a 31 Mart seçimleri öncesinde gezi düzenlemeleri için resmi yazı gönderildi.

Mamak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Öztürk imzasıyla gönderilen resmi yazıda, “…25-30 Mart tarihleri arasında ANKAPARK gezisine katılacak okul ve kurumlarımızın listesi ekte gönderilmiştir” ifadelerine yer verildi.

500 KİŞİLİK KAFİLELER HALİNDE...

Mektepli Gazete’nin ulaştığı öğretmenler ise, bu uygulamanın tüm Ankara genelinde yürütüldüğünü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince belirlenen okulların zorunlu olarak Ankapark gezisine katılmaları istendiğini ifade ettiler. Ayrıca bazı öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün zorunlu tutmasına rağmen bu geziye katılmayacaklarını, bu gezinin 31 Mart seçimlerine yönelik bir tanıtım gezisi olduğunu belirttiler. Bunun yanı sıra 500 kişilik kafileler halinde düzenlenecek gezide, öğretmenlerin öğrencileri kontrol altında tutmalarının da zor olacağı ifade edildi.

İşte o yazı:

AKP MİTİNGİ İÇİN SEFERBERLİK

Öte yandan, yarın Ankara’nın Elmadağ ilçesinde düzenlenecek olan AKP mitingi için de, ilçedeki tüm okullara yazı gönderilerek adeta seferberlik ilan edildiği ifade edildi.

Mektepli Gazete'de yer alan habere göre, ilçedeki tüm devlet okullarına gönderilen resmi yazıda; Çarşamba günü Elmadağ Belediyesi’ne ait 15 Temmuz Demokrasi ve Sanat Merkezi’nde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konuşma yapacağı bildirildi. Yazıda, “Ziya öğretmen ile eğitim buluşmaları” adı altında yapacağının altı çizilen etkinliğe, katılımın zorunlu olduğu ve katılan idareci ve öğretmenlerin o gün "görevli izinli", öğrencilerin ise izinli sayılacağının altı çizildi. 

Bir ilçedeki eğitimi bir gün boyunca durduracak bu yazıda bahsedilmeyen önemli ayrıntı ise; aynı gün söz konusu yerde “Memleket işi gönül işi” başlığı altında, AKP belediye başkan adayı tanıtım etkinliğinin düzenlenecek olması... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da konuşmaları eşliğinde, AKP Elmadağ Belediye Başkan Adayı Gökhan Küçükçelebi, projelerini anlatacak ve etkinlikte bulunan herkesten oy isteyecek...

"BİZ İNATLA DERSTE OLACAĞIZ!"

Konuya ilişkin Mektepli Gazete’ye bir açıklama yapan Eğitim-İş Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Banu Günüç, şunları söyledi:

“Elmadağ ilçesindeki üyelerimizden aldığımız bilgiye göre bütün okul gruplarına öğretmen ve idarecilerin görevli izinli sayılacağı bu nedenle bakanla yapılacak toplantıya katılmaları gerektiği iletilmiş. Eğitim-iş olarak öncelikle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşeceğiz. Böyle bir uygulama kabul edilemez. Çocuklarımızın eğitim öğretim hakkı engellenemez. En kısa sürede bu yanlışın düzeltileceğini düşünüyoruz. Buna karşın üyelerimiz resmiyeti olmayan bu yazıya karşı belirtilen gün ve saatte işlerinin başında okullarında olacaktır.”

İşte okullara giden o yazının ön bilgisi:

https://odatv.com/okula-gonderdigimiz-cocuklar-yine-secimlere-alet-oldu-26031956.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

7 bin 531 çiftçi icralık oldu! Yine kandırıldılar! AKP'yi topa tuttu... AKP'nin kurucusundan Erdoğan'a "türban" çıkışı! Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci’nin cezası belli oldu