Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
24 Mayıs 2018 ( 51 izlenme )
Reklamlar

Okullara, ‘Fetih Şöleni’ talimatı

İstanbul’un Fethi’nin 565’inci yıldönümü dolayısıyla geçen yıl AKP ve MHP ortaklığıyla Aydın’da düzenlenen “Fetih Şöleni” etkinliklerinin bu yıl da düzenlenmesine karar verildi. Valilik, bu kapsamda düzenlenecek program için okullara yazı göndererek, öğrencilerin programa katılmasını talep etti. Valiliğin talebi üzerine harekete geçen Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilde adeta seferberlik ilan etti. Aydın İstasyon Meydanı’nda 29 Mayıs’ta düzenlenecek “şölen” için ilkokullardan 400, ortaokullarda ise 200 öğrencinin görevlendirilmesi istendi.


Aydın Murat Hale Küçükoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden bir öğretmenin programın sunuculuğunu yapacağı öğrenildi. Okul Müdürü Fatih Anıl’ın refakat edeceği bir öğrencinin ise “Fetih Şiiri”ni okuması kararlaştırıldı. Öte yandan, Efeler ilçesinde bulunan dört ilkokulun ve iki ortaokulun müdürlerinin de yanlarında öğrencileriyle birlikte alanda olacağı belirtildi. Müdürlere, velilerden izin alarak diğer öğrencileri de alana getirmeleri talebi iletildi.

‘Hükümete şirin görünme çabası’
Programın, Valiliğin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hükümete şirin görünme çabası olduğunu belirten Eğitim İş Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Maksut Balmuk, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü, koltuğu sağlamlaştırma çabası içindeymiş gibi görünüyor” dedi. Etkinliği, “Devlet kaynağı ile yürütülen seçim sürecine şimdi de İstanbul’un fethi eklendi” ifadesiyle yorumlayan Balmuk, programın iftar vaktine yakın bir saatte düzenleneceğine de dikkati çekerek, “Halkın dini duyguları üzerinden siyaset yapılıyor” ifadesini kullandı.

https://www.birgun.net/haber-detay/okullara-fetih-soleni-talimati-217065.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’den aday olmadılar, işten atıldılar! Aziz Sancar'dan Anıtkabir'e ziyaret "Ben küsüm ülkeye" Sağlık Bakanlığı’na öyle bir isim atandı ki! Almanya Türkiye'den imam istemiyor!