Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Mart 2019 ( 117 izlenme )
Reklamlar

ORC'den İstanbul'un ilçelerine özel anket


ORC Araştırma Şirketi, İstanbul'un ilçelerinde yaptığı anketin sonuçlarını paylaştı.


24 Haziran 2018'de düzenlenen cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde en yakın tahmini yapan ORC Araştırma Şirketi, İstanbul'un ilçelerine özel yeni bir anket yayınladı.

Ankete göre İstanbul'da 39 ilçenin 24'ünde AKP ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı, 14'ünde ise CHP ve İYİ Parti'den oluşan Millet İttifakı önde.

Cumhur İttifakı'nın önde olduğu ilçeler: Şile, Tuzla, Sancaktepe, Sultanbeyli, Pendik, Beykoz, Çekmeköy, Zeytinburnu, Sultangazi, Kağıthane, Gaziosmanpaşa, Güngören, Eyüpsultan, Fatih, Esenler, Beyoğlu, Bayrampaşa, Bağcılar, Bahçelievler, Arnavutköy, Avcılar, Ümraniye, Üsküdar, Başakşehir.

Millet İttifakı'nın aldığı ilçeler: Bakırköy, Beşiktaş, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Adalar, Ataşehir, Kadıköy, Kartal, Maltepe.

1 ilçede ise DSP tarafından Şişli Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Mustafa Sarıgül'ün ismi öne çıktı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/yerel_yonetimler/1293968/ORC_den_istanbul_un_ilcelerine_ozel_anket.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yerli otomobil: Uganda 'güneş enerjili' ve 'elektrikli'den sonra yerli hibrit araçlar da üretti! Bursa’da Suriyelilerle Türkler arasında tehlikeli gerginlik! Cüppesini ilikleyen saygıyı mumla arar! Anketler açık ara CHP dedi Soylu çok bozuldu: Hazmedemiyorum