Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
24 Kasım 2018 ( 115 izlenme )
Reklamlar

Özgür Özel: "Damat harikalar diyarında"

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bütçe sunumundaki konuşması ile ilgili "Çocukken 'Alice Harikalar Diyarında' diye hikaye okuyorduk, burada da damat harikalar diyarında" dedi.


CHP Grup Başkan Vekili Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP'li Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, G20 Zirvesi'nde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüşebileceği iddialarıyla ilgili "El sıkışmaya kalkmayın. Cümle aleme sizi rezil ederiz. 'Türkiye'nin cumhurbaşkanı' sıfatını taşıyan birisinin, bu kadar ciddi bir cinayette önemli rolü olduğu konusunda çok ağır şüpheler olan birisinin elini tutmaya kalkması, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yapılabilecek büyük bir kötülüktür" diye konuştu. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bütçe sunumundaki konuşmasının anımsatılması üzerine Özel, "Çocukken 'Alice Harikalar Diyarında' diye hikaye okuyorduk, burada da damat harikalar diyarında. Damat hayal görüyor, bu ülkede yaşamıyor. Tahmin ediyorum, 'Devletin kasası hiç olmadığı kadar dolu' derken kendi kasasından, cüzdanından bahsediyor olabilir" dedi. 

'TAMAMEN ALGI YÖNETİMİ
CHP'li Özel, soğan depolarına yönelik denetimlerle ilgili soruya ise "Millet cüzdandaki, sokaktaki, pazardaki yangın nasıl bastırılır; mutfaktaki yangın nasıl söndürülür, diye beklerken birileri, soğan depolarını bastırıyor. Tamamen algı yönetimidir, milletin aklıyla zekasıyla alay etmektir. Soğan depolarındaki baskının, ekonomideki ve mutfaktaki yangını söndüreceğine milleti inandıramazlar" diye cevap verdi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1149587/Ozgur_Ozel___Damat_harikalar_diyarinda_.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul'da İETT otobüs hattının şoförü, bebekli bir kadının üzerine yürüdü ! Hüda Kaya Diyanet'i yerden yere vurdu 'Yolsuzluklar için, Kuran kursunda tecavüze uğrayan çocuklar için konuşmalı!' Köylü dere suyuna para ödeyecek! Hayaldi, gerçek oldu! Erdoğan '300 fabrika' diye lokanta açmış!