Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Şubat 2018 ( 214 izlenme )
Reklamlar

Papa ile görüşme için bağış mı yapıldı!

CHP Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen Erdoğan’ın Vatikan’da Papa’yı ziyareti ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Meclis'e soru önergesi veren Pekşen, “Vatikan’a Papa’yı ziyarete giden Erdoğan’ın bu ülkeye yüklü miktarda bağış yapmış ve bu sayede Papa ile görüşebilmiştir” dedi.

CHP’den Erdoğan-Papa görüşmesiyle ilgili ilginç bir iddia geldi. İddiasın sahibi, CHP Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen.

TBMM'ye bir soruluk önerge veren Pekşen, bu ziyaret için Vatikan'a ne kadar bağış yapıldığını sordu.

Pekşen yazılı önergesinde şu ifadeleri kullandı:

“AKP iktidarının beceriksiz yandaşlara emanet ettiği dış politikayla birlikte rüşvet ve bağışa dayalı yeni bir dış politika anlayışı ortaya çıktı. Artık herhangi bir ülke liderinden randevu almak için ya rüşvet olarak o ülkeden uçak, veya et almak gerekiyor ya da o ülkeye bağış yapmak gerekiyor. Son olarak Vatikan'a Papa'yı ziyarete giden Erdoğan'ın bu ülkeye yüklü miktarda bağış yapmış ve bu sayede Papa ile görüşebilmiştir. Buradan 80 milyon adına soruyorum Papa ile görüşmek için bu ülkenin gariban halkının parasını ‘Haçlı ittifakının merkezi' dediği Vatikan'a nasıl vermiştir?”

http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/papa-ile-gorusme-icin-bagis-mi-yapildi-2211056/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meclis restoranına yüzde yüz zam! Bakın 1 tas çorbanın fiyatı ne oldu? Süleymancıların yurdunda karar çıktı Antalyalı vatandaş '2 Üniversite bitiren oğlum işsiz, engelli oğlumun maaşı kesildi, geçinemiyoruz ama AKP'den memnunum !' İktidar atıp tutuyor ama ticaret tam gaz sürüyor