Home
02 Ağustos 2023 ( 6 izlenme )
Reklamlar

Paprika Şampiyonu Temmuz'da İstanbul'da

İstanbul Ticaret Odası'na göre, Temmuz ayında mega kentin göçüne dolmalık biber öncülük etti. Sivri biber fiyatı geçen ay yüzde 62 artarken en çok düşen ürün erik oldu.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), piyasaların şeffaflığını sağlamak ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla, İstanbul'da perakende fiyatı bir önceki aya göre en çok artan veya azalan ürünleri fiyat ve oranlarıyla birlikte açıkladı. değiştirmek.

 İTO'nun İstanbul Ücretli Geçim Endeksi'nde yer alan 242 üründen 149'unun perakende fiyatları yükselirken, 5 ürünün fiyatı düşerken, 88 ürünün fiyatı yatay seyretti. Temmuz ayında bakkaliye harcamaları ile yaş ve kuru sebzemeyve alt grubunda yer alan yeşil biber yüzde 62,20 ile fiyatı en fazla artan ürün oldu.

FİYATI YÜKSELEN ÜRÜNLER

Fiyatı artan diğer ürünler arasında ev eşyası harcamalarından yüzde 52,67 ile halı, ulaşım harcamalarından yüzde 49,97 ile benzin, gıda harcamalarından yüzde 48,31 ile domates, kültür, eğitim ve eğlence harcamalarından yüzde 45,06 ile ek okul kitapları yer aldı. Örneğin konut giderlerinden müze giriş ücreti yüzde 42,86, kapıcı ücreti yüzde 34,05 olarak belirlendi.

FİYATI EN FAZLA İNDİRİLEN ÜRÜN ERİK

"Gıda giderleri, yaş kuru sebze ve meyveler" alt grubuna ait olan erik 2023 yılı Temmuz ayında yüzde eksi 17,68 düşüşle fiyatı en çok düşen ürün oldu. Bakkaliye harcamaları grubunda fiyatı gerileyen diğer ürünler arasında yüzde 13,02 düşüşle kiraz, yüzde 4,51 düşüşle salatalık, yüzde 0,91 düşüşle karpuz ve yüzde 0,25 düşüşle kavun yer aldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'nin oyları yüzde 30'un altına inebilir! Erdoğan'ın oy tehdidi yasal düzenleme oldu Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a suç duyurusu yağıyor! Borç batağındaki AKP’li belediye festivallere milyonlar harcamış!