Home
14 Ağustos 2023 ( 10 izlenme )
Reklamlar

Parkta oturanlara ceza yağdı! Bütçe açığı böyle mi kapatılacak?


Edevlete girenler şok oldu. Parkta oturdukları için haklarında Kabahatler Kanunu kapsamında İdari Para Cezası kesilenler arasında engelli bir çocukta yer alıyor. Bütçe açığı böyle mi kapatılacak?

Türkiye Yüzyılı’nın faturası vatandaşlara kesilmeye devam ediyor. AKP hükümetinin her geçen dönem gittikçe açılan bütçe açığını kapatma yöntemi ortaya çıktı. Sadece parkta oturdukları için haklarında Kabahatler Kanunu gereği İdari Para Cezası kesilen vatandaşlar arasında %40 zihinsel engelli bir vatandaşın olduğu da ortaya çıktı.

Yeniçağ Gazetesi yazarlarından Mustafa Faraç ve %40 zihinsel engelli çocuğu Uğur Faraç’a parkta oturdukları için para cezası kesildi.

Mustafa Faraç ve Uğur Faraç, Yedikule Araştırma Bürosu tarafından yazılan cezayı Edevlet’e girince öğrendiler. Haklarında 600 TL’lik cezadan sonra vatandaşlar, “Devlet bütçe açığını, parklarda oturanlara, hatta zihinsel engellilere ceza yazarak mı kapatmaya çalışıyor” dedi.

111.jpg

222.jpg

Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Jet Fadıl davasında ağızları açık bırakan olay: Ulaşılamıyor Türkiye'nin Suriye'deki hava harekatları Biden'ı kızdırdı: Tüm amaçlarımızı baltalıyor Çanakkale Zaferi temsili İsviçre’yi karıştırdı! AKP'li Fatma Şahin'den şaşkına çeviren sözler ! 'Erdoğan'ın CHP'li belediyelere 'FETÖ ve PKK' benzetmesini doğru bulmuyorum'