Anasayfa
11 Haziran 2022 ( 6 izlenme )
Reklamlar

Piste Yürekleri Ağıza Getiren Kaza

Piste Yürekleri Ağıza Getiren Kaza

Uçakla yolculuk en kısa zaman da tutan ulaşım şekli. Özellikle zamanı değerli olanlar için vazgeçilmez tek ulaşım yolu. Mühendislikleri ile hepimizin algısını şaşırtmaya yetiyor. Motorları ve teknik yapıları bizleri bulutların üstüne çıkarmayı başarıyor. Bulutların üzerinde bir metalin içerinde olsanız bile kendinizi özgür hissetmenizi sağlıyor. Kuşlar gibi havada süzülmek… Bunu bize sağlayanlar ise pilotlar. Üstlerindeki sorumluluk ise zor. Yüzlerce insanı istedikleri yere, havada götürmek muazzam bir sorumluluk ve soğukkanlılık gerektiriyor. Hocalarımız boşuna pilotluk okumayı zor dememişler. Çocukların çocukluk dönemlerinde en çok istediği meslek. Hayallinizse yapın ama neyin sorumluluğunu aldığınızı bilerek yapın.

Pilotları Dikkati Yolcuları Kurtardı

Çin de gerçekleşen uçak kazasında Çin'in güneybatısındaki Chongqing kentinde bulunan Jiangbei Uluslararası Havalimanı'ndan Tibet Özerk Bölgesi'ndeki Nyingchi kentine gitmeye hazırlanan uçak kalkış sırasında alev aldı. Kalkış sırasında teknik bir arıza gerçekleştiği düşünülen olayda can kaybı gerçekleşmedi.  Tibet Havayolları’na ait olan A319 tipi uçakta pilotların sorun tespit etmesiyle acil tahliye işlemi yapıldı. Tahliye işleminde akabinde uçağın motoru alev alarak pistten saptı. Uçakta 113 yolcu ve 9 kişilik mürettebat vardı. Pilotların dikkati sayesinde kalkış sırasında durdurulan uçakta 40’tan fazla yolcu hafif şekilde yaralandı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Daha önce China Eastern Airlines’e ait geçtiğimiz aylarda düşerek uçaktaki 132 kişi yaşamını yitirmişti. Uçak fobisi olanlar için bu haber pek içici olmadı ama merak etmeyin uçak kazasında ölme ihtimaliniz yolda geçerken araba çarpması ihtimalinden daha az. Hem uçakla dikkate alınır bir zaman kazanıyorsunuz. Hatta imkânınız varsa firs class da seyahat etmenizi öneririz. Muhteşem bir deneyim oluyor ve kendinizi özel hissediyorsunuz. Ayrıca; pilot eğitimleri dünya da kaliteli düzeyde… soğukkanlı pilotlar yetiştiriyorlar ve teknoloji de yardımcı oluyor. Eskiden gerçekleşen kazaların çoğu teknolojik gelişmelerin yetersiz olmasından kaynaklanıyordu. Bu yüzden günümüzdeki teknoloji ve pilotlar sayesinde büyük ölçüde uçak kazaları azalmış durumda. Sanırım uçak deneyimi yaşayabilmeniz için yeterince sebep sunduk. Uçağı binip kendinizi özgür hissedin. Buna değer.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Uzmanlar, koronavirüsün ne zaman biteceğini açıkladı! Sağlık Bakanlığı açıkladı: 8.780 yeni vaka tespit edildi ve 46 kişi hayatını kaybetti, 4.561 kişi de sağlığına kavuştu! Erdoğan'a eski doktorundan 'FETÖ' mektubu! "Bizi kesen bıçak seni de kesecektir" Sedat Peker'den 'Madımak katliamı' açıklaması