Home
28 Mayıs 2023 ( 6 izlenme )
Reklamlar

Protestoların 21.Haftasında Halk Yeniden Sokakta

Netanyahu'nun aşırı sağcı koalisyon hükümetinin yargı düzenlemesine karşı her cumartesi gecesi kitlesel gösteriler düzenleyen İsrailliler, ülke genelindeki protestoların 21. haftasında yeniden sokaklara döküldü.

Tel Aviv, Batı Kudüs, Hayfa ve Birusebi gibi şehirler başta olmak üzere ülke genelinde onlarca yerde on binlerce İsrailli gösterilere katıldı.

Binlerce gösterici, her hafta en büyük gösterinin düzenlendiği Tel Aviv'deki Kaplan Caddesi'ndeki hükümet binasının önünde toplandı.

Kaplan Caddesi'nde kurulan platformda İsrail'in farklı kesimlerinden insanlar, hükümetin yargı düzenlemesi yerine demokrasiyi vurgulayan konuşmalar yaptı.

Ellerinde İsrail bayrakları ile sık sık "demokrasi" sloganları atan göstericiler, koalisyon hükümetindeki aşırı sağcı siyasetçileri eleştiren pankartlar taşıdı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'den 'emekli maaşlarından sağlık kesintisi yapılmasın' teklifi Saldırıya uğrayan gazeteci Erk Acarer yaşananları anlattı 'Söylediğimiz her şeyin doğru olduğunun bir ispatı' Euro ile maaş alan gurbetçinin keyfi yerinde 'Allah bu iktidarı başınızdan eksik etmesin. Alacağım daha çok daire var' Vatandaşa akşam pazarı tavsiyesinde bulunan Diyanet'e dev külliye!