Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
28 Ağustos 2019 ( 22 izlenme )
Reklamlar

Resmi Gazete’de yayınlandı! Orduda 6 önemli atama…


Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile duyurulan 6 generalin çeşitli görevlere atanması kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.General atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre: 6’ncı Mekanize Piyade Tümen ve Müşterek Özel Görev Kuvvet (MÖGK) Komutanlığı görevine Tümgeneral Ahmet Ercan Çorbacı’nın yerine Tümgeneral Erhan Uzun, 4’üncü Kolordu Komutanlığına Tümgeneral Ahmet Kurumahmut, 5’inci Kolordu Komutanlığına Tuğgeneral Tevfik Algan, 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığına Tuğgeneral Muammer Alper, 52’nci Motorlu Piyade Tümen Komutanlığına Tuğgeneral Hakan Yiğittürk ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Savunma, Planlama ve Proje Yönetimi Başkanlığına Tuğgeneral İbrahim Dülger getirildi.

Söz konusu atamaların, Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince yapıldığı belirtildi.

DHA

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/general-atamalari-resmi-gazetede-5303697/?fbclid=IwAR1v7KqDrZbxiW6wPII47u9XQ1qE0RIIeu_4jqU6i0cWW0OOyETPku28gwk

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’den lobi şirketlerine milyonlarca dolar yağdırmaya devam AKP’yi Trump da kurtaramaz! AKP döneminde işsizlik patlamış! Korkunç rakam: Hepimiz oraya çalışmışız!