Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
12 Ekim 2019 ( 50 izlenme )
Reklamlar

Resulayn merkezi ele geçirildi


Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu'nun yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Resulayn merkezinin ele geçirildiği duyuruldu. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Barış Pınarı Harekâtı kapsamında devam eden başarılı operasyonlar neticesinde Fırat’ın doğusundaki Resulayn meskun mahali kontrol altına alındı" denildi.Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye Milli Ordusu ile birlikte Suriye’nin kuzeyinde başlattığı Barış Pınarı Harekâtı dördüncü gününe girdi.

Sabah saatlerinden itibaren Resulayn topçu atışlarıyla vurulmaya devam ederken, saat 12.20 sularında Milli Savunma Bakanlığı’dan kritik bir açıklama geldi. Twitter’dan yapılan açıklamada, Resulayn kent merkezinin ele geçirildiği, “Barış Pınarı Harekâtı kapsamında devam eden başarılı operasyonlar neticesinde Fırat'ın doğusundaki Resulayn meskun mahali kontrol altına alındı” sözleriyle duyuruldu.

SMO mensupları Resulayn’a girdikten sonra bu görüntüler paylaşıldı.

Açıklamanın ardından Resulayn’a giren SMO mensuplarının görüntüleri de ajanslar tarafından paylaşıldı.

RESULAYN NEDEN ÖNEMLİ?

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesi sınırında yer alan en yakın Suriye topraklarından biri olan Resulayn, konumu gereği oluşturulması planlanan güvenli bölge için büyük bir öneme sahip. Yaklaşık 55 bin nüfusa sahip bölgede Ceylanpınar’a bitişik bir sınır kapısı bulunuyor. Resulayn bu önemi neticesinde, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında terör örgütü mevzilerinin vurulduğu ilk bölge oldu.

https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/son-dakika-resulayn-merkezi-ele-gecirildi-5385200/

Loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Acılı babanın isyanı 'Ben istemiyorum oğlum şehit olsun ! Oğlum katledildi' Uğur Dündar'dan 'Kur'an'la haşır neşir ol' diyen kadına müthiş kapak ! ‘Beni de Afrin’e götür’ diyenlere rakamlar cevap verdi…Kaç kişi çürük raporu aldı? Ankara Güvenpark'ta polisten vatandaşlara müdahale 'Evet bildirisi dağıtabilirsin, #Hayır'ı dağıtamazsın !'