Home
28 Ekim 2022 ( 13 izlenme )
Reklamlar

Rusya, nükleer bir saldırı durumunda hedefinde ilk 2 ülkeyi açıkladı: ABD ve İngiltere'yi haritadan sileriz

Rusya, nükleer bir saldırı durumunda hedefinde ilk 2 ülkeyi açıkladı: ABD ve İngiltere'yi haritadan sileriz

Dünya, Rusya Devlet Başkanı Putin'in emriyle dün başlatılan nükleer tatbikat konusunda gergin. Moskova hükümetinin batıya yönelik ürkütücü hamlesinin ardından açıklama yapan Albay Igor Korotchenko, Rusya'nın hedef aldığı iki ülkenin ABD ve İngiltere olduğunu ve nükleer bir saldırı ile bu ülkelerin haritadan silineceğini belirtti.

Rusya, ABD'ye nükleer uyarısından saatler sonra düğmeye bastı. Tüm dünyayı stratejik nükleer tatbikatla tehdit eden Rusya'dan dünyayı sarsan bir açıklama geldi. İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre Rus yetkili, iki ülkenin Rusya'nın saldırısına uğradığını duyurdu. Albay Igor Korotchenko, nükleer savaşın İngiltere ve ABD'yi haritadan sileceğini söyledi.


"MACRON'UN BU MACERAYA KATILACAK BİRİ OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM"
Rus devlet medyasına konuşan Rus albay şu ifadeleri kullandı: “Rusya'ya ilk nükleer saldırıyı kim başlatabilir? Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere. Macron bu maceraya katılacak mı bilmiyorum... Gerçek düşmanlarımızın kim olduğunu ve onları nelerin beklediğini göstermemiz çok önemliydi."

"BU TATBİKAT DEĞİL GERÇEK BİR GÖREV OLSAYDI..."
Korotchenko, "Eğer bu bir tatbikat değil de gerçek bir görev olsaydı, İngiltere Atlantik'te batardı ve ABD yerine Joseph Stalin'in adını taşıyan yeni bir boğaz olurdu" dedi.

"EĞER VURULURSAK GERÇEKTEN BUNU YAPARIZ"
Rus albay sözlerine şöyle devam etti: “Mesaj gönderildi. Onları uyandırmalı ve zihinlerini temizlemeli. Bu nükleer şantaj değil. Vurulursak gerçekten bunu yaparız” dedi.

PUTİN'DEN DÜNYAYA AÇIK MESAJ: RİSK ÇOK YÜKSEK
Kremlin'den dün yapılan açıklamada, "Vladimir Putin önderliğinde kara, deniz ve hava stratejik caydırıcı güçler, balistik füzeler ve seyir füzelerinin fırlatıldığı bir tatbikat yapıldı" denildi. Aynı açıklamada, "Stratejik Caydırıcı Güçlerin eğitiminde öngörülen görevler eksiksiz tamamlandı. Tüm füzeler hedeflerine ulaştı" ifadesine yer verildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Star Tv'deki kadın programında rezalet! Zahide Yetiş'in programında bir baba, önce canlı yayında küfür etti sonra da kızına dayak attı Gölbaşı Belediyesi personeline yüzde 34 zam! En düşük maaş 16 bin TL oldu Okan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Okan: Kimse nefes alamıyor İhale yine yandaş şirkete, faturayı halk ödüyor!