Anasayfa1
09 Şubat 2020 ( 87 izlenme )

Sabah'tan İslamcıları ayağa kaldıracak hareket! Kudüs'ü İsrail'e teslim ettiler!


Hükümete yakın Sabah gazetesi, dünkü bulmaca ekinde tepki çeken bir soruya yer verdi. Söz konusu bulmacada; "İsrail'de bir kent" sorulurken, yanıtın ise, Kudüs çıkması tartışmalara neden oldu.
Söz konusu bulmacada; "İsrail'de bir kent" sorulurken, yanıtın ise, Kudüs çıkması dikkat çekti.

KUDÜS'ÜN ÖNEMİ

Kudüs, Orta Doğu’da bulunan, dünyanın en eski şehirlerinden birisi olma özelliğini taşıyor. Kudüs, Filistin ve İsrail arasında da yıllardır bir kavga unsuru...

İsrail’in temel kanunları, Kudüs’ü İsrail’in “bölünmez başkenti” olarak kabul ediyor. Uluslararası arena ise söz konusu işgali kabul etmeyip, Doğu Kudüs’ü, İsrail işgali altında olan Filistin sınırı olarak tanımlıyor. Uluslararası arena; Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmiyor ve bu sebeple de Kudüs’te hiçbir ülkenin elçiliği bulunmuyor. 

TRUMP'LA AYNI ÇİZGİYE DÜŞEN SABAH...

Trump'ın, geçen günlerde, İsrail'i garanti altına alıp Filistin davasını tarihe gömecek şekilde danışmanı ve damadı Jared Kushner'e hazırlattığı "Yüzyılın Anlaşması" da Filistin'in çıkarlarına aykırılık teşkil ediyor. Trump, daha önce de Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmişti.

Öte yandan, Saadet Partisi de, "Yüzyılın Anlaşması"na tepki için, 60 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle yarın "Büyük Kudüs Mitingi" düzenleyecek.

Saadet partisi, ABD'nin işgal planına karşı bir etkinlik düzenlerken, hükümete yakın Sabah gazetesinin ise tıpkı Trump gibi, Kudüs'ü İsrail'e teslim etmesi tartışmalara neden oldu.

İşte o bulmaca eki ve tartışma yaratan o soru:

https://odatv.com/kudusuisraileteslimettiler08022051.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir