Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
03 Aralık 2019 ( 129 izlenme )

Sahte Peygamber'in defnedildiği mezar yerine müritlerden talep


ABD'de vefat eden 'sahte peygamber' İskender Erol Evrenosoğlu için Bursa'da düzenlenen cenazeye binlerce kişi katılmıştı.


ABD’de hayatını kaybeden İskender Erol Evrenosoğlu için oğlu Oktay Evrenesoğlu Bursa’da mezar yeri başvurusunda bulundu. Oktay Evrenesoğlu Bursa’nın merkezindeki Pınarbaşı Mezarlığı’ndan yer satın almak istedi ancak bu talebi uygun görülmedi. Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre;  Kendisine Bursa’nın dışındaki Hamitler Mezarlığı’ndan yer tahsisi yapıldı. Oktay Evrenesoğlu aile mezarlığı yapabilmek için 4 parsel satın aldı. Her bir mezar yeri için de 10 bin 500’er liradan toplam 42 bin TL ödedi. İskender Erol Evrenosoğlu Diyanet İşleri Başkanlığı’nın din adamı göndermediği cenaze töreninin ardından Hamitler Mezarlığı’nda defnedildi.

Müritlerden talep

Evrenosoğlu’nun defnedildiği gün mezarının bulunduğu parselden yer almak için 100’e yakın başvuru yapıldı. Talepler sonraki günlerde de devam etti. Taleplerin Evrenosoğlu’nun takipçilerinden geldiğinin değerlendirilmesi üzerine bu bölgeden mezar yeri satışı durduruldu. Ayrıca Evrenosoğlu’nun mezarında türbe benzeri bir yapılaşmaya izin de verilmeyeceği öğrenildi. 

https://halktv.com.tr/gundem/sahte-peygamberin-defnedildigi-mezar-yerine-muritlerden-talep-411845h

Bunlar da İlginizi Çekebilir