Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Temmuz 2020 ( 25 izlenme )

Sakarya’daki büyükbaş hayvan ölümleri başladı! Vatandaş büyük panik içerisinde!


Sakarya’nın Akyazı ilçesinde görülen ve henüz nedeni bilinmeyen büyükbaş hayvan ölümleri vatandaşı tedirgin etti. Ölen hayvanlardan numune alarak inceleme başlatan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, hayvanların otladığı merayı kapatarak ölümlerin yaşandığı mahallede dezenfekte çalışması yaptı.
Akyazı ilçesi Topağaç Mahallesi'nde peş peşe büyükbaş hayvan ölümleri yaşandı. Vatandaşı tedirgin eden hayvan ölümleri sonrasında Akyazı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Hayvanların otladığı merayı kapatan ekipler, mahallede dezenfekte çalışması yaptı.

HAYVANLARDAN NUMUNE ALINDI

Hasta hayvanlardan numuneler alınarak Pendik Veteriner Araştırma Enstitüsüne gönderildi. Hastalığın tespiti için numune sonuçları beklenirken ilçedeki veteriner hekimler ise hasta hayvanların tedavilerini sürdürüyor.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, sürecin en az kayıpla atlatılması için çalışıldığını bildirerek vatandaşları alınan tedbirlere uymaları konusunda uyardı. (İHA) 

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/sakaryadaki-buyukbas-hayvan-olumleri-tedirgin-etti-5917766/?fbclid=IwAR3fQPxwVHHr4gRgljCUbfHsCOQ9QlBTgS9eS7T4oxi6QXeYp2J6ESr9290

Bunlar da İlginizi Çekebilir